Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Y

Postitas:
Kägu

Kuidas võtta üles teema millest on vaja rääkida?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eks suu tuleb lahti teha. teine variant on kirjalikult.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See moodus et alustada juttu teisele ootamatul ajal, polevat hea. See kui öelda et räägime sellest nt õhtul kõlavat kui ähvardus. Et kuidas siis?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas võtta üles teema millest on vaja rääkida?

Ah?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas võtta üles teema millest on vaja rääkida?

Ah?

Ütled ära mis sul öelda, mis seal ikka keerutada. Parem on jah, kui on rahulik hetk (kui õnnestub leida). Kui teine saab sind kuulata, ei tee parasjagu mingit tööd vms. Aga tegelikult nii võid jäädagi mökutama ja õiget hetke ootama. Parem lihtsalt minna ja öelda, et saad sa korraks mind kuulata või kuule, tee korra paus, mul on midagi tähtsat öelda ja siis ütle kohe ära. Kui alles õhtul saad rääkida, siis räägigi õhtul. Ja püüa leida hetk, kus teine on adekvaatne, mitte pole purjus või ei maga vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See moodus et alustada juttu teisele ootamatul ajal, polevat hea. See kui öelda et räägime sellest nt õhtul kõlavat kui ähvardus. Et kuidas siis?

Ütled väga lühidalt ja paari sõnaga, milles on probleem. Edasi lepid kokku, millal seda arutada on aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütled väga lühidalt ja paari sõnaga, milles on probleem. Edasi lepid kokku, millal seda arutada on aega.

Ma olen püüdnud rääkida asjast juba paar korda. Ei olevat aega, või et praegu ei saa ei taha. Mõtlesin siis et ütlen et räägime sellest siis õhtul. Ja jälle tundus see talle vale. Et ähvardan. Et ta nüüd päev läbi peab sellele mõtlema. Mind väga huvitab et kui teisel on probleem, siis kuidas on teile sellest antud teada et peab rääkima. Muidu küll öeldakse et tee suu lahti ja rääkige. Kuidas sa räägid kui teine ei taha?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütled väga lühidalt ja paari sõnaga, milles on probleem. Edasi lepid kokku, millal seda arutada on aega.

Ma olen püüdnud rääkida asjast juba paar korda. Ei olevat aega, või et praegu ei saa ei taha. Mõtlesin siis et ütlen et räägime sellest siis õhtul. Ja jälle tundus see talle vale. Et ähvardan. Et ta nüüd päev läbi peab sellele mõtlema. Mind väga huvitab et kui teisel on probleem, siis kuidas on teile sellest antud teada et peab rääkima. Muidu küll öeldakse et tee suu lahti ja rääkige. Kuidas sa räägid kui teine ei taha?

Saada sms või e-kiri. Polegi vaja rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oleneb mis probleem on.

Ma ka vihkan sellist asja, kui keegi mulle ütleb, et “me peame rääkima” ja siis marineeri ja mõtle, mis teema on sellega ja lõpuks selgub, et a la  teine tahab uusi kardinaid osta. Ise oled juba sada häda ja ikaldust välja mõelnud, et mida õudu sealt nüüd tulla võib.

Ma eelistan pigem seda, kui otse ja konkreetselt prauh ära öeldakse, kui on mingi jama. Milles on asja tuum. Ja kui on vaja eks siis hiljem võib ju arutada, jõuab ka veidi mõtteid koguda enne seda. Mingi nämmutamine ja pikalt varjamine mulle ei meeldi. Kui sul on mingi probleem, siis lao lagedale. Kui probleemi ei ole, siis ei ole vaja ka öelda, et “me peame rääkima”, ilma et asja sisu kuidagigi avaldaks. Siis ütledki, et  kas viitsid minuga uusi kardinaid valida, kui ei valin ise. Korras. Või siis ütled põmaki ära: mul on armuke, kas tahad sellest rääkida või läheme kohe lahku. Mida seal ikka vinduda, seda enam et ega see venitamine ju midagi ei muuda, kui on mingi selline teema, et sul on otsus juba peas tehtud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütle talle luhtsalt: “y”

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole aega, ei saa, ei taha-inimene väldib sind ja sinuga rääkimist, sest varasemast kogemusest sinuga ta teab, et see kas nagunii ei anna tulemust, probleem nagunii ei lahene, või see on nagunii üks pikk ja ebameeldiv loeng. Inimest ei saa sundida endaga suhtlema ja end ära kuulama, kui ta ei taha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on üks naistuttav, kel oli praktiliselt juhusuhe ühe töökaaslasega. Mingi nädala jooksul seksiti paar korda ja käidi korra jalutamas ja kohvikus. Vallalised. Siis meesterahvas teatas, et ta siiski loobub sellest suhtest, sest tema poolt ei ole tundeid kasvamas ning niisama naist seksiks ära kasutada ei taha.

Naine ei suutnud sellega leppida, ta ahistas seda meest 10 kuud vähemalt, kord, mõnikord ka mitmeid kordi igal nädalal öeldes, et vaja asjad selgeks rääkida. No rääkis see mees talle korra veel seda juttu, et tema poolt tundeid pole piisavalt, et suhet arendada. Vat ei saa naine aru, peaks ikka arutama ja selgeks rääkima. Käib ja nuiab kohtingut, et ikka räägime ja passib. Mehel on silmnähtavalt kõrini.
Kohutavalt piinlik.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei räägiks midagi, sest tegu pole osavõtliku tüübiga. Inimestel on erinevad psühholoogilised jooned ja tüübid, mõni on ükskõikne, mõni hästi  positiivne, mõni lohutab, mõni annab head nõu. Ära kuulamiseks otsiks kellegi teise ja nõuandjaks veel kolmanda ja käe hoidmiseks neljanda. Selle tüübiga ei räägiks suurt midagi, las elab siis oma kiiret elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ükskord töökaaslane sai hakkama üsna inetu käitumisega töö juures. Andsin talle kohe võimaluse pöörduda minu poole peale tööd. Ta ei teinud seda. Kui püüdsin paar päeva hiljem küsida, väitis kõik korras olevat. Järelikult polnud probleem nii suur ja edasi ma huvi ei tundnud, mis selle olukorra tingis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled mööda lasnud selle hetke. Koolis tegelesin kiusajatega sedasi, et läksin sekundi pärast tögaja juurde ja nõudsin selgitust, kohe pärast esimest pilkavat sõna. Kirjalikult ei soovita, jääb jälg, näitab nõrkust ja paneb teise vastamise kohustuse alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütled väga lühidalt ja paari sõnaga, milles on probleem. Edasi lepid kokku, millal seda arutada on aega.

Ma olen püüdnud rääkida asjast juba paar korda. Ei olevat aega, või et praegu ei saa ei taha. Mõtlesin siis et ütlen et räägime sellest siis õhtul. Ja jälle tundus see talle vale. Et ähvardan. Et ta nüüd päev läbi peab sellele mõtlema. Mind väga huvitab et kui teisel on probleem, siis kuidas on teile sellest antud teada et peab rääkima. Muidu küll öeldakse et tee suu lahti ja rääkige. Kuidas sa räägid kui teine ei taha?

Teisel on probleem? Taktitundeliselt ei saa seda mitte kuidagi öelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene ei taha sind kuulata, siis pole midagi teha. Pane endale aeg terapeudi juurde ja räägi seal enda tunded-mõtted tühjaks. See inimene, kellel on koguaeg kiire ega pole õiget aega, ei huvitu neist nagunii. Ükski inimene ei võlgne sinule enda aega ja kõrva kuulamiseks. Ta ei ole sinust (ja sinu mõtetest) huvitatud, lepi sellega ja leia keegi, kes oleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütled väga lühidalt ja paari sõnaga, milles on probleem. Edasi lepid kokku, millal seda arutada on aega.

Ma olen püüdnud rääkida asjast juba paar korda. Ei olevat aega, või et praegu ei saa ei taha. Mõtlesin siis et ütlen et räägime sellest siis õhtul. Ja jälle tundus see talle vale. Et ähvardan. Et ta nüüd päev läbi peab sellele mõtlema. Mind väga huvitab et kui teisel on probleem, siis kuidas on teile sellest antud teada et peab rääkima. Muidu küll öeldakse et tee suu lahti ja rääkige. Kuidas sa räägid kui teine ei taha?

Räägime õhtul ongi ju ähvardav.  Olenevalt hääletoonist võib seda võtta ka nii. Pealegi ei paista probleem eriti kiireloomuline olevat, kui seda juba mitu korda ainult püütakse öelda ja ikka veel pole teada, milles asi. Tehakse vihjeid, aga ju siis sel teisel pole tahtmist õhtuti mängida mälumänge. Loomulikult pole ilus teha ebamääraseid vihjeid ja teist praadida ja kökimökitada. Parem oleks kohe välja öelda, kohe selgeks rääkida ja igaüks saaks oma vaba aja jätta puutumata päevaprobleemidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu korda Depp soovis lahutada? Aga audiofailidest selgub, et ei lastud? Mida siis imestada, kui teine pool on väga emotsionaalne inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütled väga lühidalt ja paari sõnaga, milles on probleem. Edasi lepid kokku, millal seda arutada on aega.

Ma olen püüdnud rääkida asjast juba paar korda. Ei olevat aega, või et praegu ei saa ei taha. Mõtlesin siis et ütlen et räägime sellest siis õhtul. Ja jälle tundus see talle vale. Et ähvardan. Et ta nüüd päev läbi peab sellele mõtlema. Mind väga huvitab et kui teisel on probleem, siis kuidas on teile sellest antud teada et peab rääkima. Muidu küll öeldakse et tee suu lahti ja rääkige. Kuidas sa räägid kui teine ei taha?

Räägime õhtul ongi ju ähvardav. Olenevalt hääletoonist võib seda võtta ka nii. Pealegi ei paista probleem eriti kiireloomuline olevat, kui seda juba mitu korda ainult püütakse öelda ja ikka veel pole teada, milles asi. Tehakse vihjeid, aga ju siis sel teisel pole tahtmist õhtuti mängida mälumänge. Loomulikult pole ilus teha ebamääraseid vihjeid ja teist praadida ja kökimökitada. Parem oleks kohe välja öelda, kohe selgeks rääkida ja igaüks saaks oma vaba aja jätta puutumata päevaprobleemidest.

On teada küll milles asi.

Aga tõesti on nii et öeldakse teisele kui tahetakse rääkida, et me peame ühest asjast rääkima. Et teine võtaks aega. Et mitte sõita sisse teise plaanidesse oma jutuga. Et millal siis sobiks talle. Äkki siis homme õhtul kui täna ei sobi. Aga see on nagu 2 päeva praadimist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taevane arm küll. Ta ei taha sinuga rääkida, sa ei huvita teda, ega huvita teda ka sinu mõtted. Ära ahista ometi inimest. TA EI TAHA SINUGA MIDAGI PISTMIST OMADA, veel vähem pikemalt rääkida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taevane arm küll. Ta ei taha sinuga rääkida, sa ei huvita teda, ega huvita teda ka sinu mõtted. Ära ahista ometi inimest. TA E

Pole parata. Tõsi, ta ei taha minuga rääkida sel teemal. Ta on minu laps. Täisealine, kes elab kodus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen püüdnud rääkida asjast juba paar korda. Ei olevat aega, või et praegu ei saa ei taha. Mõtlesin siis et ütlen et räägime sellest siis õhtul. Ja jälle tundus see talle vale. Et ähvardan. Et ta nüüd päev läbi peab sellele mõtlema. Mind väga huvitab et kui teisel on probleem, siis kuidas on teile sellest antud teada et peab rääkima. Muidu küll öeldakse et tee suu lahti ja rääkige. Kuidas sa räägid kui teine ei taha?

On teada küll milles asi.

Aga tõesti on nii et öeldakse teisele kui tahetakse rääkida, et me peame ühest asjast rääkima. Et teine võtaks aega. Et mitte sõita sisse teise plaanidesse oma jutuga. Et millal siis sobiks talle. Äkki siis homme õhtul kui täna ei sobi. Aga see on nagu 2 päeva praadimist?

Ta ei taha sinuga rääkida, talle ei sobigi ükski aeg ja ta ei tahagi midagi arutada. Ta ei taha sulle otse öelda, sest ta loodab, et saad ise aru. Sinu järjekindlust ma ka ei mõista, lase inimesel ometi olla ja mõelda, mida ta tahab ja ära aja peale, et räägime, räägime.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taevane arm küll. Ta ei taha sinuga rääkida, sa ei huvita teda, ega huvita teda ka sinu mõtted. Ära ahista ometi inimest. TA E

Pole parata. Tõsi, ta ei taha minuga rääkida sel teemal. Ta on minu laps. Täisealine, kes elab kodus.

No näed, sa saad ise ka aru, et ta ei taha sinuga rääkida, sa ei huvita teda. Seega, mis sa ajad ligi inimesele, keda sa ei huvita kopika eestki. Mis vestlust siin arendada. Kui tahad, et ta välja koliks, siis nii ütlegi. Sa oled täisealine, leia endale töökoht ja koli välja.

Mis sa kraabid ta kintsu siis, kui tema ei viitsi sinuga isegi viisakalt suhelda. Ütle lihtlausega välja, mis sa temast tahad. Tahad rahalist panust, nii ütlegi! “Ootan sinult nüüd igakuist rahalist panust majapidamisse summmas see-ja-see”. Punkt. Miks sa sel teemal vestelda tahad? Et heietaks ümbes pool tunnikest teemal, et ta peab hakkama süüa ostma? Miks sa otse ei oska rääkida? Ka selle teema algus on selline, et võta peast kinni.

Inimene ei oska öelda lihtsalt ja selgelt, mis on tema probleem. Ei foorumis, ei elus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et kui tõesti tahetakse rääkida, siis lihtsalt hakatakse rääkima. Otsekoheselt ja asjast. Kui aga ei taheta rääkida ja oodatakse, et teine räägiks midagi välja siis hakatakse algatuseks hämama, et meil on vaja rääkida ja muud vahtu sinna juurde. See, kui sa juba pinnid midagi välja selle “õhtul räägime” teemaga, ei toimi, sest tajutakse püüet millestki kinni hakata. Tulemus on vastupidine. Kui sul on aga faktid, võib need vabalt lauale visata ja neist üksipulgi rääkima hakata ja siis vaadata, kas probleemini ka lõpuks jõutakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka selle teema algus on selline, et võta peast kinni.

Peale seda uuendust siin saab vaid vastata. Teema tegemine on nii võimatu. Hea kui saad kuidagi ühe tähe kinni püüda pealkirja jaoks. Ps kuivõrd vaikseks on siin jäänud see foorum, arvan et paljudel on sama jama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka selle teema algus on selline, et võta peast kinni.

Peale seda uuendust siin saab vaid vastata. Teema tegemine on nii võimatu. Hea kui saad kuidagi ühe tähe kinni püüda pealkirja jaoks. Ps kuivõrd vaikseks on siin jäänud see foorum, arvan et paljudel on sama jama.

Pealkirjast ma saan aru, st sellest jamast. Rääkisin esimesest TA postitusest. Nüüd on ta teinud 5-6 postitust ja nüüd on ta lõpuks välja öelnud, et probleem on täiskasvanud lapsega. Veel 10-20 temapoolset segast postitust edasi ta ütleb lõpuks välja ka, mis probleem see on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka selle teema algus on selline, et võta peast kinni.

Peale seda uuendust siin saab vaid vastata. Teema tegemine on nii võimatu. Hea kui saad kuidagi ühe tähe kinni püüda pealkirja jaoks. Ps kuivõrd vaikseks on siin jäänud see foorum, arvan et paljudel on sama jama.

Pealkirjast ma saan aru, st sellest jamast. Rääkisin esimesest TA postitusest. Nüüd on ta teinud 5-6 postitust ja nüüd on ta lõpuks välja öelnud, et probleem on täiskasvanud lapsega. Veel 10-20 temapoolset segast postitust edasi ta ütleb lõpuks välja ka, mis probleem see on.

Ilmselt kulub selleks mitu lehekülge. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taevane arm küll. Ta ei taha sinuga rääkida, sa ei huvita teda, ega huvita teda ka sinu mõtted. Ära ahista ometi inimest. TA E

Pole parata. Tõsi, ta ei taha minuga rääkida sel teemal. Ta on minu laps. Täisealine, kes elab kodus.

Kas soovid, et laps koliks välja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või soovid lapsele öelda, et ta pole sinu/isa bioloogiline laps?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )