Esileht Ilu ja tervis Yoga provotseeris radikuliiti???

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Yoga provotseeris radikuliiti???

Postitas:

Laman juba 3 päev voodis seljavaludega, kõndida pole võimalik, ainult kööki ja tagasi. Käisin yogas ja järgmisel hommikul kummardades ( sidusin paelad botastel) midagi juhtus seljaga. Nüüd on alus kõndida, valu on ka pepu kannikate, vahest jalgades, vahest all kõhus. Võtsin paar korda paratsetomolumi ja määrin selga salviga, olemas ka plaastrid. Mida veel teha et valu leevendada? Laman ja nutan, homme on tähtis päev tööl ja ma ei kujuta ette mis núüd saab ja kuidas ma sinna jõuan. Kaua teil kestsid valud, mida tegite valu veevenduseks? Suured tænud vastajatele!

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 11:10; 20.10 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tehakse harjutusi.
Lamad selili, tõstad ühe küvera põlve üle teised, nii et põlv ulatub teisele poole maha ja samal ajal käed rinna kõrgusel vastaspoolele. No nagu vastasvenitus. Mõlemale poolele nii paar minutit

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 11:15; 20.10 13:12; 20.10 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eesti keeles on sõna “jooga”

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegid lihtsalt valesti ja tõmbasid midagi ära, tavaline asi. Tööle pane nurofen või olfen valuvaigistav plaaster, hiljem kui asi hakkab paranema, siis võib pipraplaastrit kasutada, et kohta soojas hoida (mul on sarnane närvivalu, kui selja ära külmetan, igal kevadel 1 kord õnnestub).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tehakse harjutusi.

Lamad selili, tõstad ühe küvera põlve üle teised, nii et põlv ulatub teisele poole maha ja samal ajal käed rinna kõrgusel vastaspoolele. No nagu vastasvenitus. Mõlemale poolele nii paar minutit

Mina sellist ühe poole kaupa venitust ei julgeks hästi teha, kui selg juba valus on, sellega võib mu meelest hullemaks teha, kui midagi valesti teed. Ma ise venitan küll, aga hästi ettevaatlikult: selili olles tõstan põlved korraga kõverasse ja tasapisi käte abil hakkan põlvi vastu kõhtu tõmbama, püüdes samal ajal seljalihaseid maksimaalselt lõdvestada. Ettevaatlik peab olema ja järske liigutusi ei tohi teha, õhuke padi pepu all võib olla abiks. Hoian mõned minutid korraga, selg ei tohi valus olla, aga venitus peaks tunda olema, tasapisi saab põlved ka kõhule lähemale tõmmata. Teen seda mitu korda päevas ja tavaliselt läheb juba mõne päevaga oluliselt paremaks. Voodis lamamine ei tule kasuks, pigem teeb tavaline liikumine paremaks.
Tegelikult oleks õigem mingi asjatundjaga konsulteerida, seljaprobleemid on ju erinevad ja valesid harjutusi tehes võib hoopis hullemaks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valuvaigistid, paratsetamool (1gr x 3) ja ibuprofeen (800 mg x 2) päevas. Kui nendest pole abi, siis perearstilt lihasrelaksant lisaks. Voodis lamamine teeb asja hullemaks, kõndima nii ruttu, kui saad. Istumine teeb asja vahel hullemaks. Aitab kasvõi väike padi või rullikeeratud käterätik alaselja ja tooli seljatoe vahel. Rahulikud venitusharjutused, selili voodis. Vaata Youtube’ist, seal on neid palju ja hästi lahti seletatud.
Füsioterapeudist on väga abi, aga tavaliselt on probleem juba lahenenud, kui sinna saad.
Kaua kestab? Raske öelda, sõltub probleemi raskusest. Mul on diski prolaps ning valud on kestnud paarist päevast kuni aastani. See viimane oli jälk!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tehakse harjutusi.

Lamad selili, tõstad ühe küvera põlve üle teised, nii et põlv ulatub teisele poole maha ja samal ajal käed rinna kõrgusel vastaspoolele. No nagu vastasvenitus. Mõlemale poolele nii paar minutit

Mina sellist ühe poole kaupa venitust ei julgeks hästi teha, kui selg juba valus on, sellega võib mu meelest hullemaks teha, kui midagi valesti teed. Ma ise venitan küll, aga hästi ettevaatlikult: selili olles tõstan põlved korraga kõverasse ja tasapisi käte abil hakkan põlvi vastu kõhtu tõmbama, püüdes samal ajal seljalihaseid maksimaalselt lõdvestada. Ettevaatlik peab olema ja järske liigutusi ei tohi teha, õhuke padi pepu all võib olla abiks. Hoian mõned minutid korraga, selg ei tohi valus olla, aga venitus peaks tunda olema, tasapisi saab põlved ka kõhule lähemale tõmmata. Teen seda mitu korda päevas ja tavaliselt läheb juba mõne päevaga oluliselt paremaks. Voodis lamamine ei tule kasuks, pigem teeb tavaline liikumine paremaks.

Tegelikult oleks õigem mingi asjatundjaga konsulteerida, seljaprobleemid on ju erinevad ja valesid harjutusi tehes võib hoopis hullemaks teha.

Ja minul teeb see paari päevaga terveks. Aga edu siis piinlemisel ja valuvaigistite õgimisel

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 11:15; 20.10 13:12; 20.10 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen juba kõike mis siis soovitati, kõik soovitatid harjutused, tablett, plaaster, kõndimine, ise massaz. Hirmutab et rütmihäired südames vahest, see südamega jama mul pikemalt aega, kuid siiski, valule lisaks see liig. Äkki veel migid soovitused teil on? Tahaks homseks olla enam vahem jalal. Täna siis kolmas päev piinlemist, äkkireelane homseks paranemine? Ja teisipäeval kaua oodatud gastroskoopia, ma ei kujuta ette kuidas nüüd sinna minna:(

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 11:10; 20.10 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa elad Taanis või? Kas arsti jutule üldse ei võetud? Päris kindlasti ära kuula neid soovitajaid, kes siin mingeid harjutusi ja venitusi soovitavad. Seljavaludel on sada põhjust ja kui ei tea täpselt, mis viga on, võid hullemaks teha. Valu ägedas faasis ja põletikuga ei tehta mingeid harjutusi. Harjutused on selleks, et seljalihaseid tugevdada ja edaspidi probleeme ennetada. Ja neid ei tehta mingi internetist loetud ähmase kirjelduse järgi, vaid kõigepealt on uuringud ja diagnoos, siis lähed diagnoosiga füsio juurde, kes koostab spetsiaalselt sinu eripärasid ja haigust arvestades harjutuste kava. On jah pikad järjekorrad, vähemalt meil siin Eestis, aga sinna minnaksegi siis kui äge faas on möödunud.
Kiirguv seljavalu muideks ei ole naljaasi, see võib nt viidata diski vigastusele. Kui ikka tagumik ja jalad ka valutavad ja asi juhtus järsku kummardudes, siis see kõik viitab diski probleemile. Sa pead arstile minema, erakorraline või traumapunkt või mis iganes selle nimi seal on, kus sina elad.
Ja naiivne on loota, et kui täna on nii paha, et käiagi ei saa, siis homseks või teisipäevaks oled terve. Seljavalud võivad kesta nädalaid. Eestis hakatakse nt mrt jm uuringuid tegema alles siis kui valu on kestnud vähemalt 6 nädalat, sealtmaalt loetakse krooniliseks. Kiirguva akuutse valuga, nii et inimene ei saa käiagi, minnakse erakorralisse.
Nii et vinna end taksosse või kutsu keegi autoga appi ja mine sinna. Seal saad siis küsida ka arstilt, kas gastroskoopiale on mingeid vastunäidustusi sellises olukorras või mitte.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen juba kõike mis siis soovitati, kõik soovitatid harjutused, tablett, plaaster, kõndimine, ise massaz. Hirmutab et rütmihäired südames vahest, see südamega jama mul pikemalt aega, kuid siiski, valule lisaks see liig. Äkki veel migid soovitused teil on? Tahaks homseks olla enam vahem jalal. Täna siis kolmas päev piinlemist, äkkireelane homseks paranemine? Ja teisipäeval kaua oodatud gastroskoopia, ma ei kujuta ette kuidas nüüd sinna minna:(

Anna siis aega. Miks arvatakse, et asjad paranevas viie minutiga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 11:15; 20.10 13:12; 20.10 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa elad Taanis või? Kas arsti jutule üldse ei võetud? Päris kindlasti ära kuula neid soovitajaid, kes siin mingeid harjutusi ja venitusi soovitavad. Seljavaludel on sada põhjust ja kui ei tea täpselt, mis viga on, võid hullemaks teha. Valu ägedas faasis ja põletikuga ei tehta mingeid harjutusi. Harjutused on selleks, et seljalihaseid tugevdada ja edaspidi probleeme ennetada. Ja neid ei tehta mingi internetist loetud ähmase kirjelduse järgi, vaid kõigepealt on uuringud ja diagnoos, siis lähed diagnoosiga füsio juurde, kes koostab spetsiaalselt sinu eripärasid ja haigust arvestades harjutuste kava. On jah pikad järjekorrad, vähemalt meil siin Eestis, aga sinna minnaksegi siis kui äge faas on möödunud.

Kiirguv seljavalu muideks ei ole naljaasi, see võib nt viidata diski vigastusele. Kui ikka tagumik ja jalad ka valutavad ja asi juhtus järsku kummardudes, siis see kõik viitab diski probleemile. Sa pead arstile minema, erakorraline või traumapunkt või mis iganes selle nimi seal on, kus sina elad.

Ja naiivne on loota, et kui täna on nii paha, et käiagi ei saa, siis homseks või teisipäevaks oled terve. Seljavalud võivad kesta nädalaid. Eestis hakatakse nt mrt jm uuringuid tegema alles siis kui valu on kestnud vähemalt 6 nädalat, sealtmaalt loetakse krooniliseks. Kiirguva akuutse valuga, nii et inimene ei saa käiagi, minnakse erakorralisse.

Nii et vinna end taksosse või kutsu keegi autoga appi ja mine sinna. Seal saad siis küsida ka arstilt, kas gastroskoopiale on mingeid vastunäidustusi sellises olukorras või mitte.

Sekundeerin. Mul oli kunagi sarnane lugu, kodus koristades kummardusin ja lohistasin mingit rasket kasti ja tundsin, kuidas järsku selja kuskilt “ära tõmbasin”. Paar-kolm päeva sain vaevu liikuda. Tulemus: ilmselt tõmbasingi diski kuidagi paigast, hiljem küll asi paranes, aga see koht jäi nö vigastatuks ja kulub elu jooksul ilmselt kiiremini kui mujalt ja olen hiljem seljavaludega hädas olnud. MRT näitas, et ei ole õnneks päris diski väljasopistus, aga ongi selle koha pealt kõhr rohkem kulunud ja seetõttu ilmselt disk kipub vajuma oma õigest kohast ärta ja surub närvidele, seetõttu ka valud, mis halvemal juhul kiirgavad kannikasse ja jalga jne. Nüüd olen väga ettevaatlik, pilatese trenn on imehea, kui leida õige treener, kes oskab selliste asjadega arvestada ja teeb ka venitusi, mitte ainult mingit hullu jõutrenni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik, kes räägivad omast kogemusest, räägivad õigust. Lihtsalt need on nende hädad ja abimeetodid. Olen ka “seljahaige”, mh on ca 10a tagasi läbi tehtud operatsioon diski prolapsiga. Aga mul on kaks päris vastupidist kogemust. Üks, kus liigutamine (kõndimine, võimlemine) aitas ja siis tuli teistsugune kogemus, kus ma nädal aega ei uskunud oma sisetunnet, kus jalutuskäigud tegid asja hullemaks (miks ei uskunud – sest seni olid ju alati aidanud). Üks on selge – kiiret paranemist – söön paar tabletti/määrin salvi/panen plaastrit – ei ole.

Pane esimesel võimalusel endale aeg füsioterepeudi või osteopaadi juurde. Neil on lühemad järjekorrad kui eriarstidel. Samas hindavad su seisukorda, annavad sulle sobivaid harjutusi. Jaksu!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eesti keeles on sõna “jooga”

Ja paratsetamool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valuvaigistid, paratsetamool (1gr x 3) ja ibuprofeen (800 mg x 2) päevas. Kui nendest pole abi, siis perearstilt lihasrelaksant lisaks. Voodis lamamine teeb asja hullemaks, kõndima nii ruttu, kui saad. Istumine teeb asja vahel hullemaks. Aitab kasvõi väike padi või rullikeeratud käterätik alaselja ja tooli seljatoe vahel. Rahulikud venitusharjutused, selili voodis. Vaata Youtube’ist, seal on neid palju ja hästi lahti seletatud.

Füsioterapeudist on väga abi, aga tavaliselt on probleem juba lahenenud, kui sinna saad.

Kaua kestab? Raske öelda, sõltub probleemi raskusest. Mul on diski prolaps ning valud on kestnud paarist päevast kuni aastani. See viimane oli jälk!

Kui selg on paigast ära, siis just lamamine hea ongi. Kõva pinna peal, st pehme voodi ei sobi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 03:53; 22.10 03:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unusta edaspidiseks eluks igasugused kumera seljaga kummardused. Kui kummardad, siis hoia nimmeosa võimalikult sirge, kummarda ette puusaliigesest, mitte ära nimmeosa kõveraks lase. Saapapaelu seo kükitades. Kui on vaja raskusi tõsta, siis selg olgu sirge, nagu joonlaua oleks alla neelanud, kätega hoiad raskust ja jalgade abil tõstad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 03:53; 22.10 03:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on sõna “jooga” nii mitme tähendusega, et selle all võib mõista mida tahes. Üks õige jooga ei provotseeri midagi, vaid hoopis vähendab kannatusi, mitte ei loo neid juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 16:18; 27.10 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on sõna “jooga” nii mitme tähendusega, et selle all võib mõista mida tahes. Üks õige jooga ei provotseeri midagi, vaid hoopis vähendab kannatusi, mitte ei loo neid juurde.

Kui valesti teha, siis võib küll kannatusi tekitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui valesti teha, siis võib küll kannatusi tekitada.

Siia alla liigitub see teema, kus oskamatu treener lapse invaliidistas
Enamus praegu pakutavatest joogadest pole ju jooga, vaid akrobaatika või fitnesstrenn vmt, jooga mõiste on täiesti devalveerunud. Sellepärast pole õige öelda, et jooga provotseeris.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 16:18; 27.10 20:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Yoga provotseeris radikuliiti???