Esileht Hobinurk Youtuuberiks/sisuloojaks saamine 30+

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Youtuuberiks/sisuloojaks saamine 30+

Postitas:
Kägu

Kas teist keegi 30+ vanuses, kes pole eelnevalt mitte millegi poolest kuulus ega tuntud, on proovinud oma põhitöö kõrvalt alustada oma youtube kanaliga ja kuidas kanalil läinud on, kui palju videosid olete teinud ja kui ruttu saite kätte vajaliku arvu järgijaid ja vaatamisaega, et raha teenima hakata? Mis teemal sisu loote, mis keeles? Kes julgeb, võib ka lingi oma kanalile panna.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurema osa hobivideote jms puhul ei loe vanus. Ei pea näitama näopilti nagu teismeline vlogis. Isegi noorte puhul peavad nad päris ilusad olema, et see eelise annaks. Ma olen kuulnud, et raha teenimine võtab peaaegu aasta ja sedagi siis, kui laetakse üles regulaarselt ja otsitakse endale vaatajaid. Niisama klipi üleslaadimine seda vaatajateni ei vii, ise tuleb end reklaamida, aga mitte liiga tüütult (see Eesti juutuuber Teele või kes ta ongi, kes peamiselt eestlaste kolmnurgas promos ja siis teiste suvaliste juutuberite videote all kommentaare vahetas, saigi üsna kehva kuulajaskonna, kas idioodid või spämmarid). Eestis olen kohtunud ühe väliseestlasest mehega, kes on üle 30 ja teeb animatsiooni ning teenib youtube’iga põhisissetulekuna raha. Kahjuks tähendab see, et peab tegema seda, mis vaatajale meeldib ja klikke toob, pidevalt sama teemat ketrama ja see muutub üksluiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul peab olema ikka see “miski”, millega inimesed saavad suhestuda vms. Praegu on suht raske tegelikult alustada, sest meeletult on erinevaid sisuloojaid. Väga raske on silma paista.
Ja pigem vist soovitaks TikTokis alustada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanus pole probleemiks kui oskad jagada midagi nö enda erialast, koolitaja stiilis. Rahatarkusest rääkides näiteks 30+ ongi usaldusväärsem kui 18+.
Kindlasti loeb rolli konkurents, mis on alati väga erinev, peabki olema see miski, mis inimesi tõmbab ja sind eristab. Rahatarkusest rääkijaid on nt nii palju – samal ajal kui ma Kristi Saare asju jälgin iga kell hea meelega siis nii mõnigi sama valdkonna inimene lihtsalt üldse ei kliki, võimalik, et on parem ja targem, aga lihtsalt ei suuda sundida end vaatama.

Mõnega on see, et saad infot täpselt siis kui ise soovid, teine pressib aknast ja uksest kogu aeg peale ka siis kui ei taha ja muutub ebameeldivaks.

Seega 30 ei ole mingi vanus, et liiga hilja oleks – oleneb alast ja sihtgrupist. Kui sihtgrupp on pigem täiskasvanud siis on lihtsam. Kui mingit titekaid asju teha siis keerulisem. Deana Noop on ka näiteks 29 ja tal ilmselt enamus jälgijaid seal 12-18 vahemikus? Seda on ilmselt keeruline saavutada ja näiteks samal ajal ka tõsiseltvõetav olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest see käib teistpidi, kui just “ennast ei brändi”, mis puhul ebaõnnestumise protsent on 99,(9). Enne on teema (südamelähedane ja millest oleks ka mingit sisu toota), siis alles kanal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 40+ ja minul on Pinterestis oma konto koos jälgijatega. Teen aegajalt oma hobist postitusi. Raha ja kuulsust ei ihalda, koostööpakkumisi vastu ei võta. See annab teatud vabaduse toota just sellist sisu nagu mina tahan (või üldse mitte postitada kui ei viitsi). Suhtluskeel on inglise keel, kuid jälgijaid on üle terve maailma (Euroopa, USA, Austraalia). Google Translate aitab suhelda ka nendes keeltes (nt läti, rootsi, saksa), mida ma ise ei valda. Mul läks umbes aasta, et minu originaalsisu tähelepanu pälviks – korraga hakati ühte postitust niipalju salvestama, et Google pildiotsingus olin oma märksõnadega pool aastat esikohal. Võibolla oli see mingi Google’i ja Pinteresti vaheline teema, kuid praegugi olen oma piltidega esikümnes.

Mu poeg peab Youtube’i kanalit (teeb mänguvideosid). Youtube’il on head tööriistad vaatajate arvu, huvide ja vaatamiste analüüsiks. Samas peab vähemalt kaks tingimust täitma, et raha teenima hakata (kõigepealt tellijate arv ja siis videode vaatamiste aeg summana) – ta on kaks aastat sellega tegelenud, aga pole veel midagi teeninud (siiski raha polegi ta peamine eesmärk). Konkurents on kõva ja viimased paar kuud on vaatamiste arv kahanenud.

Teemaalgataja, vanus pole takistuseks. Kui sul on kindel teema, millest huvitavat sisu toota, siis võid ka vanuses 60+ sisuloojaks hakata (mu suurim fänn on umbes selles vanusegrupis). Aga kui soovid kiiresti raha ja kuulsust, siis tuleb kõvasti pingutada (konkurents on suur) ja edu ei pruugi tulla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui soovid kehaga raha teenida, siis võiks jah noor ja ilus olla, aga kui mingit päris sisu ka lood, siis pole see vanus absoluutselt oluline.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Hobinurk Youtuuberiks/sisuloojaks saamine 30+