Esileht Ajaviite- ja muud jutud Oma keele ja kultuuri hoidmine välismaal Vastus teemale: Oma keele ja kultuuri hoidmine välismaal

Postitas:
Kägu

No tore, kui lausa mees on eesti keele selgeks oppinud. Ma seda oma mehelt ei oota, mida ta sellega peale hakkab siin?
Keeruline, sest kui me oleme koik kodus ei hakka ma nt ohtusoogilauas lastega oma keeles raakima. Mugavam on raakida keeles, mida koik teavad. Ega koik Kert Kingod saa olla, et maailmas oma eestit panevad nui neljaks.

Kui aus olla, siis olen yritanud, kuid lapsi eriti Eesti ka ei huvita, neil omad sobrad ja mangud. Me elame Eestist 24 lennutunni kaugusel, ilmselt distants siin seab ka oma piirangud. Eestis nad ei ole kunagi kainud.

Noh, voib ju proovida, reaalsuses on siiski vaga keeruline endalgi lapsega eesti keeles naiteks raakida kui terve ylejaanud siinne pere raagib ainult inglise keelt, kool on inglisekeelne jne jne

Miks see keeruline on? Mu lastel räägib ka kogu siinne pere kohalikku keelt ja koolis/lasteaias räägivad ka sama keelt, miks see peaks kuidagi mõjutama seda, mida MINA nendega räägin? Või sa elad äkki selle ülejäänud perega sama katuse all ja seepärast on kohalik keel suures ülekaalus? Ja mees ei saa eesti keelest aru ja ehk isegi keelab sul eesti keeles rääkida, et räägid teda taga (sellist juttu ka perekoolist loetud)? Ma elan ainult mehe ja lastega ja loomulikult räägin eesti keelt, mitte ainult laste, vaid ka mehega, aastatepikkuse kogemuse järel saab temagi aru küll (ja suudab ka mu vanematega eesti keeles rääkida). Lapsed on käinud mul Eestis olümpiaadil, kirjutasid eesti keeles.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt