Esileht Pereelu ja suhted Pealetükkiv ämm Vastus teemale: Pealetükkiv ämm

Postitas:
Kägu

Väike kõrvalepõige elust enesest. Mul on tutvusringkonnas üks väga sümpaatne naishing, keda ma tunnen juba pikka aega. Ta on lahutatud, uus mees juba aastaid olemas, kuid käib väga tihti oma eksmehe eakat ema vaatamas, teda abistamas ning kutsub teda mitte (eks)ämmaks, vaid hoopis vanaemaks. Samuti suhtleb ta tihedalt oma eksmehega. Kui ma temalt kord küsisin, et miks sa kunagi teda ämmaks ei kutsu, vaid hoopis vanaemaks, sest Perekoolis kõik ainult ämmatavad: “ämm ütles seda ja ämm tegi toda”. Ta vastas naeratades: “Ma ei kasuta sellist sõna. Ta ju ongi vanaema, mu oma laste vanaema.”

Imetlusväärne austus, mis sest et seesama vanaema vahest ka toriseb, aga ju siis see kõik käib asja juurde. Tema meeleolu see ei muuda ja ta ise on jäänud alati positiivseks.

mina näiteks kutsun enda eksmehe ema siiani emaks nagu kunagi kokku lepitud sai. laste jaoks on ta vanaema, mina aga ütlen talle ikka ema. ma ei ole kunagi tema kohta ämm öelnud ja tema poole pöördudes ei ole ma isegi tema eesnime kunagi kasutanud.
kui kellelegi teisele temast midagi räägin, siis ütlengi eksmehe ema, mitte kunagi endine ämm või lihtsalt ämm.

aga teemasse ka.
käod lähevad praegu uudishimust lõhki, kui teada ei saa, mis oluline asi teemaalgatajal segab mehe õe pulma minekut 😀
selliseid asju võib olla üsnagi palju. ja ei pea nendele asjaamistele ju sugugi lapsi kaasa võtma, sest lapsed saab ju näiteks teemaalgataja emale-õele-sõbrannale hoida jätta.
keskendugem probleemile, kus mehe ema pinda käib, kui on öeldud, et ei saa minna, mitte sellele, miks ei saa minna.
aga saan sellest ämmast ka aru. ta ju tahab ikka lapselapsi/miniat näha ja loodab, et see on ehk kuidagi võimalik. las ta palub, see ju ei tee kellelegi haiget.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt