Esileht Pereelu ja suhted Kuidas teie kodus õhkkond on, kui mees mingit tööd teeb? Vastus teemale: Kuidas teie kodus õhkkond on, kui mees mingit tööd teeb?

Postitas:
Kägu

Minu isa oli ka selline. Kusjuures töömees, eluaeg asju ja masinaid parandanud (ja vist sealjuures sõimelnud). Tema küll pereliikmeid ei kirunud, sellise asja peale oleks ta mu ema käest ilmselt saanud nii et tolmab. Aga vott kõik need parandatavad ASJAD olid valesti tehtud ja viletsad. Kurrradi vene sitanikerdis oli selline veel kõige tsensuursem variant. Ta oli lapsena Siberisse küüditatud ja venelasi kirus ikka südamest. Kõik mis oli halvasti oli Venemaal tehtud, venelaste leiutis ja saadetud siia maamuna peale tema kiusamiseks. Eks enamus asju oligi muidugi sel ajal NL-is tehtud, aga hiljem, kui juba mujalt ka kraami elamisse ilmus, ei lasknud tema end sellest morjendada, ikka oli alati süüdi katkine ese ja selle kvaliteet, mitte kunagi tema oskused.
Ma istusin seal mõnikord ninapidi juures ka kui ta ähkis ja puhkis ja nuputas, kuidas midagi korda saaks, aga mul pole sellest negatiivseid mälestusi.
Nüüd parandab mu isa asju teisel pool pilvepiiri ja pole enam kedagi, kelle kätte katkisi esemeid anda. Mees on mul selles osas siidikäpp paraku.
Kõige rohkem igatsen taga seda, kuidas tal pärast jälle hea tuju ja uhke tunne oli, kui selle neetud sitanikerdise ikkagi ära parandas või tööle sai ja võidukalt VOHH ütles.
Kodus käies sähvatavad tihti mõnd asja nähes mälestused sellest, et isa tegi selle korda.

Please wait...