Esileht Koolilaps Õpetamise/õpetaja viga? Vastus teemale: Õpetamise/õpetaja viga?

see, kui juba pool klassi kahed saavad, näitab siiski seda, et õpetaja on saamatu, mitte seda, et pool klassi lapsi kõik on järsku laisad ja lollid.

Ta kas ei oska ainet huvitavaks teha, ei oska end kehtestada, ei tee piisavalt selgeks, mida töös küsitakse, ei anna töö tegemiseks piisavalt palju aega, on lihtsalt kiuslik vms.

Normaalne on see, et mõned õpilased võivad kahed saada, kui juba pool või üle poole klassi, siis on viga alati õpetajas endas. Põhjuseid võib olla erinevaid, aga kindlasti on see küll õpetaja viga.

Minu lapse sõnul neil üle poolte klassis kunagi ei õpi kodus (kodutööd kirjutatakse enne tundi maha kellegi pealt) ja ammugi mitte kontrolltööks. Mitte üheski aines. Kui õpetaja jagab juba töid kätte, siis küsivad ‘mis töö? mille peale?’, mis juba näitab, et e-kooli ei tehta kodus lahtigi. Mis õpetaja süüst siin rääkida.

Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 14:42; 22.10 14:05;