Esileht Beebi ja mitmikud Beebi 1kuune ja väikelaps 1a7k Vastus teemale: Beebi 1kuune ja väikelaps 1a7k

Mina tegin beebile (3-nädalasele!) unekooli õhtuse magamapanemisega seoses. just selliste probleemide tõttu – meil oli lastel uneajad enam-vähem samal ajal ja ma polekski saanud suuremale unejuttu lugeda, kui pisem nuttis või pisemat pimedas toas magama kiigutada, kui suuremal mingi paanika tekkis jne. Enne unekooli tegemist võttis ka noorema magamapanek igal õhtul 2 h aega (rinnal ta ei jäänud ja igas muus asendis, sh kaisus, võttis 2 h). Peale seda oli reeglina rituaal nii, et esmalt panin suurema magama – kui meest polnud kodus, siis oli beebi lamamistooliga meie juures, kui unejuttu lugesin. Ja kui suurema toas tundus, et oli vaikus, siis viisin pisema.

Alati on mõistlik vanem laps enne beebi sündi üksi uinuma harjutada. Nüüd prageu oleks seda jama teha ja lihtsam nooremat õpetada ning vanemat last paari kuu pärast, kui uue pereliikmega harjunud