Esileht Beebi ja mitmikud Looduslik K-vitamiin beebidele Vastus teemale: Looduslik K-vitamiin beebidele

Postitas:
Kägu

Loodulikku k vitamiini saab vaid sinu kaudu rinnapiimast, kui ise seda piisavalt tarbid.
Ongi olemas kas k-vit süst või tarbida rohelisis juur ja lehtköögivilju.

https://www.vaktsineerimine.ee/k-vitamiin

0
0
Please wait...

See link on ehe näide sellest, kuidas internet kannatab kõike. Selle üllitise autor ei tea isegi seda, et phytonadione ja phytomenadione täihistavad ühte ja sama keemilist ühendit: vitamiin K1. Esimene nendest kasutuses nimetusena ameerika ja teine briti inglise keeles, muud vahet pole. K1 on loosuses enamasti taimedes esinev variant.
Vitamiin K2 (menaquinone) ja selle alatüübid MK-4 ja MK-7 toodavad bakterid, mis elutsevad jämesooles. Seetõttu saab K2 loomsest toidust, aga ka osadest fermenteeritud mitteloomsetest toitudest.
K3 (menadione) on sünteetiline K vitamiini analoog ja see võib olla toksiline. Inimestele manustatavatesse ravitoimega preparaatidesse seda panna ei tohi. Paraku võib seda siiski leiduda mõnedes toidulisanditest.

Kõik turul olevad K-vitamiini preparaadid on laboris sünteesitud (ka need, mida sellel veebilehel looduslikeks nimetatakse, on keemilise sünteesi tulemus, mitte taimedest välja puhastatud). Ka keemialaboris võib teha looduses esinevaga identset keemilist ühendit. Toime organismis on sama. Ka kõik D-vitamiini preparaadid on laboris sünteesitud.

Teemaalgataja, sõltuvalt sellest, miks sul on vaja imikule K-vitamiini manustada, peaks sellele erinevalt lähenema.
Kui sa pelgad vastsündinule tehtavat K-vitamiini süsti, siis võid uurida võimaluse kohta seda suukaudselt manustada (annavad seda sama süstelahust suhu). Kui sa üldse ei soovi oma vastsündinule K-vitamiini anda, siis lase selle tase enne sünnitust oma verest määrata, kui sul on seda piisavalt, on loodetavasti ka lapsel. Kuigi tasub meeles pidada, et K-vitamiin läbib halvasti platsentat ning ei eritu ka rinnapiima eriti efektiivselt (oht K-vitamiini defitsiidiks on suurem rinnapiimatoidul imikutel võrreldes RPA saavate imikutega, sest viimasesse lisatakse K-vitamiini juurde).
Kui sul endal on K-vitamiini defitsiit (tarvitad selle taset vähendavat ravimit), peaksid kindlasti raseduse ajal seda juurde võtma ning ka vastsündunule K-vitamiini süsti tegema. Kahjuks looduslikku päritolu alternatiivi süstelahusele pole.
Kui sa toidad rinnaga ja tarvitad K-vitamiini taset vähendavaid ravimeid, oleks vaja ka lapsel K-vitamiini taset jälgida. Kui beebi juba suurem, siis saad hakata K-vitamiinirikkaid taimi lisatoiduna pakkuma (kuigi enamus neist on ka üsna nitraadirikkad, mistõttu tasub neid pakkuda ettevaatusega).

0
0
Please wait...