Esileht Väikelaps Mida te palaviku kohta teate? Vastus teemale: Mida te palaviku kohta teate?

Postitas:
Kägu

Tegelikult polegi mingit vahet, kas see kraadimisega kättesaadav palavik on 37,4 või 37,7 ju, mis ikka neid komakohti taga ajada. See laps on haige, aga palavikualandajat ei vaja. Käega katsudes saan ma aru, et laps on kuum, kui palavik on ikka juba üle 38. Laup pole mõnikord usaldusväärne, kaela juurest ja keha on see, mis kuumem on. Kui lapsel on keha kuum, käed-jalad külmad, siis tõuseb palavik tavaliselt veel.
Kui lapsel on paha olla ja pea nt valutab, siis saab ibuprofeeni ka 38+ kraadiga, aga kui mitte, siis selline palavik pole tegelikult ohtlik ja on keha oma kaitsereaktsioon (olen mõnkord küll õhtul andnud, et laps paremini magada saaks ja nö ennetavalt, et palavik öösel ei tõuseks).

Kui tahad tagumikust kraadida (ehk õpetad juba lapse lihtsalt pikali olles kraadima, on minuti vaikselt ja hoiad kätt kenasti keha ligi, tehtud. või võtad sülle ja hoiad ise kätt keha ligi, mitte väga kõvasti kinni), siis peputemp on kaenlaalusest pool kraadi kõrgem. Ka imikuid saab ilusti kaenla alt kraadida süles.

Piiksumisest- tegelikult soovitatakse 10 sek pärast piiksumist veel all hoida kraadiklaasi, just et äkki muutub veel, kuigi enamasti lööb ta piiksumise ajal nö näidu lukku, ja piiksuma hakkab siis kui pole 10 sek või nii tõusnud. Igasugused kõrvatermomeetrid jms on näidanud aiateibaid, jumala umbes mitme näidu vahel.

Mul on laps 3a, praegu tundub üldiselt nagu terve, nina on veidi kinni vahel, aga vahel õhtuti tundub mõnikord soe. Olen kaks päeva nüüd kraadinud sel hetkel, saan 37,7 või 37,6 taguotsast. No mis ma arvama pean sellest?

Su laps taastub haigusest ja see väike kõikumine on tavaline pärast viirushaigust, keha seab oma uppilöödud termoregulatsiooni jälle tasakaalu (sinna 37 kanti).

Minu meelest on kaenla alt kraadides just õige, mitte vale, nö standard ja selle järgi ongi see 37 punasega märgitud, sellest algab normaalsest kõrgem kehatemperatuur, teiste moodustega peab ümber arvestama ja kraade maha võtma. Sünnitusmajast on 3a möödas, hakka nüüd normaalselt kraadima last, mitte vastsündinu moodi.

+2
0
Please wait...