Esileht Väikelaps . Vastus teemale: .

Postitas:

Kõrges palavikus lapsega on hirmus arstile kolistada mu meelest + täiendav nakkusoht niigi nõrgenenud organismile. Aga kui lapsel on olnud selline palavik, mis ei allu, ja nüüd ka on aina kõrgemaks läinud palavikutipud, siis mina küll täna hommikul helistaksin perearstile ja räägiksin selle loo ära. Muidu jah aitab ka minu kogemuse järgi hästi õhuke riietus või üldse paljaltolek (kui käed-jalad külmad pole, st laps kuumab üleni), linaga tuulutamine õrnalt niiskeks tehtud lapse kohal (ei pea viinaga määrima, vabalt võib ka toasooja veega) ja hästi palju sooja jooki, see võiks olla toasoe või natuke soojem, kindlasti mitte tuline ega jääkülm. Ja ibuka baasil alandajad aitavad vähemalt mu lastel paremini palavikku alla tõmmata kui paratsetamoliga.

Öeldakse, et palavik peaks hakkama alanema hiljemalt 3 päeva pärast, aga minu laste puhul on enamasti pigem nii, et 4 päeva kõrget palavikku ja siis hakkab vaikselt paremaks minema. Ega see ju tegelikult midagi erakordset või ohtlikku polegi, aga vanema jaoks kuidagi hirmutav ja ahastamapanev ikkagi, kui laps juba 2.-3.-4. päev järjest üle 39-kraadises palavikus, loodan, et varsti läheb paremaks.

Kiiret paranemist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.