Esileht Ajaviite- ja muud jutud Iga teema all kätš? Vastus teemale: Iga teema all kätš?

Postitas:
Kägu

jah üks kommentar eemaldatakse, aga Jälkur laiab edasi. Vahetab ip-aadressi, teeb teise konto või otsib endale perekoolikatest liitlasi, kes tema sõnad edasi annaksid siis jälgede segamiseks juba mingilt kolmandalt aadressilt.

Kas sa reaalselt mõtlesid, et keegi viitsiks mingi naha teema pärast NIIIII palju tõmmelda????

Vahetab IP aadressi? Mina, kui IT-ülikauge loll oskaks seda nii teha, et ostan järgmise netikaardi (3,49€ Tele2 näiteks) ja siis jätkan. Aga no peaks ikka tõsine tahtmine olema….(ja pole praegu isegi kindel, et kas nii saaks)

Ma ei usu seda sinu juttu.

IP aadressi vahetamine uut netikaarti ostes on tõepoolest kilplase tegu ja raha raiskamine. Selle asemel…

Enamus eraisikutest internetikliente on tänapäeval dünaamilise (muutuva) IP taga, äriklientidel (firmad, asutused) on aga enamasti staatiline (alati sama) IP aadress oma sisevõrgust (intranetist) väljumisel internetti. Kuigi eraklientidest püsiühenduse kasutajatel ei pruugi ka see eriti sageli muutuda (võib ka kuude kaupa sama IP olla). Aga kui käid internetis mobiiliga (või tahvliga või arvuti 4G netipulgaga), siis isegi ühe ja sama tugijaama küljes püsides vahetub IP aadress vähemalt kord ööpäevas. Liikudes ringi eri tugijaamade vahel toimub muutus ilmselt veelgi sagedamini.

Iseenda hetkel oleva IP aadressi nägemiseks:

https://www.whatismyip.com/
https://whatismyipaddress.com/

Aga lisaks sellele kõigele on veelgi võimsamaid vahendeid olemas, millega saad üheainsa hiireklikiga kasvõi iga minut oma IP aadressi vahetada (iga oma postituse kirjutada erinevalt IP aadressilt) ja seejuures veel niimoodi, et iga kord on sul lausa erineva maailma riigi IP aadress.

Seega tänapäeval on IP aadress täiesti ebainformatiivne asi, mille järgi ei ole enam võimalik mitte midagi-kedagi tuvastada ega isegi mitte oletada.

Foorumis mitme erineva konto tegemine ja nende pidev vahetamine on hoopiski palju tülikam juba (kuigi põhimõtteliselt võimalik ja paari-kolme konto puhul saab ka näiteks paari-kolme erinevat brauserit samaaegselt avatuna hoida, nimelt erinevad veebibrauserid ei tuvasta üksteist vastastikku mitte kuidagi).

+5
-1
Please wait...