Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tassikohv (in-cup, “pätikohv”) Vastus teemale: Tassikohv (in-cup, “pätikohv”)

Postitas:
Kägu

Ka torumehed on rääkinud, et ei ole vahet, milline toru on, kohvipaks jääb aja jooksul toru siseseinte külge ja siis on jama

See on sihuke vaieldav küsimus. WC kanalisatsiooni osas just. Sageli mõne persooni keskmise konsistentsiga kakapaks on hullem kitt kui kohvipaks. Lisaks võib seesama kakapaks sisaldada ka (pool)seedimata seemneid ja muid toiduosiseid, mis struktuurilt suht kohvipaksu sarnased. Nii et paras omavaheline võitlus, kumb paks siis ikkagi peale jääb. Reaalselt aga ikkagi WC torustikus liikuv vahelduva konsistentsiga (kõvad junnid, pasteetkaka, pühkimispaberite nutsakad jne mass koos hetkeliselt pealetõmmatava mitmeliitrise veesahmakaga) trügib jõuliselt torus olevat sisu edasi. Eriti plasttorudes (vanade majade malmtorud on karedama sisepinnaga).

Lisaks, WC kanalisatsioonis ei liigu ka nõudepesust ja toiduvalmistamisest tekkivat rasva, millel on omadus kusagil allpool torutrassis koos külma veega tahkeks hanguda (pluss kohvipaks sinna sekka veel ning ongi hea tardunud mört olemas). Kuigi jah, mingis hoone punktis saavad ka köögi ja WC kanalisatsioon üheks toruks kokku, aga see toru on siis seal ka ikka vähemat d100 jämedune juba.

+17
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt