Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laps tahab õppida arstiks Vastus teemale: Laps tahab õppida arstiks

Postitas:
Kägu

Jah, arstiks mingu ainult see inimene, kes tunneb vajadust teisi aidata ja elusid päästa. Arsti kutseks on vaja empaatiat ja pühendumust, samas ka suhtlemisoskust ning tugevat närvisüsteemi (kiirabis, kirurgidel). Ka kiiret taipu ja analüüsioskust, et haigusi diagnoosida. Kui neid isikuomadusi ei ole, tuleb valida teine elukutse.

mina paneks need omadused pisut teisti järjekorda.
väga suur töövõime ja tugev närvisüsteem, kiire mõtlemine ja analüüsioskus, võime ja julgus teha otsuseid ka ainuisikuliselt ja stressolukorras. alles siis tulevad empaatia ja suhtlemisoskus. mitte, et need viimased väheolulised oleks, aga need peavad toetama esimesi, ilma esimesteta ei ole päris kindlasti head arsti.
samas peab arvestama, et meditsiin on alati meeskonnatöö. edevad soleerijad komistavad varem või hiljem.

aga sinu loetletud järjekord on suurepärane kombinatsioon näiteks õe ameti jaoks.

ja veel arstiteaduskonnas õppimine ei tähena alati, et hakatakse tööle just ja ainult raviarstina.
keegi rääkis siin geenitehnoloogiast. sinna võib jõuda ka läbi meditsiiniõpingute. valdkondi on veel ja veel.
eks õppimise ajal tunnevad inimesed ise, kuhu nad paremini sobivad.

mina takistaks lapsel arstiteaduskond minemist ainult vast siis, kui ma näeks, et ta ei ole võimeline kestvaks vaimseks pingutuseks.

aga meie võime siin targutada mida iganes, otsused oma elu üle teevad ikka noored ise.
olen kuulnud lugu sellest, et vanemad tõrjusid poja soovi saada arstiks ja noormees õppis hoopis lenduriks. 😉

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt