Esileht Väikelaps Imelik pakkumine Vastus teemale: Imelik pakkumine

Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kaitsengi oma last, kas tead! Mulle on varasemast jäänud selle lapse emast hea mulje, kuid olen oma arvamust muutnud ja enam hästi ei suhtu. Peale seda, mis oli, võib mu laps lasteaias selle lapsega edasi mängida ja see on ka kõik. Küll leiab õiged sõbrad endale. Minu jaoks on oluline ka vanemate maailmavaade ja see praegune ei sobitu minu omaga. Mingit huvi mul lähemalt tutvuda ei ole nendega.

Enam ei ole “õige sõber”, sest tahtis sinu last endale külla kutsuda, aga sul ei olnud kogemust ja ei osanud selle lapse emaga edasi suhelda, et küsida, millal nad plaanisid külla kutsuda, kontakte vahetada, kokku leppida, mitmeks tunniks ja mis kellaks järgi minna. Puudulik suhtlus on selle asja nimi, mitte et üleöö oleks see pere kuidagi halvemaks muutunud kui enne.

Hea nipp, kui ise ei usalda oma last võõrasse perre külla kutsuda, on pakkuda välja, et las see laps tuleb kõigepealt teile külla. Ma olen nii teinud, et tuleb see algne kutsuja kõigepealt meile pärast lasteaeda mängima, kui vanem järgi tuleb, siis saab natuke vestelda, tutvuda. Või siis olen esimese mängimise kokku leppinud hoopis nädalavahetuseks ja lapsega koos läinud, tassikese kohvi joonud ja tutvunud perega. Teised minu laste lasteaiarühmades on samamoodi teinud. Tänu sellele on ka vanemad omavahel tuttavamad ja lasteaias kuidagi hubasem ning toredam, kui omavahel teatakse, mitte ei ole sellist paranoilist suhtumist, et enne suhtusin hästi, aga siis jumal hoia julges see inimene mind kõnetada, nüüd hoidku minust ja minu perest eemale. See on ju haiglane suhtumine.

Ja nagu eespool üks lasteaiaõpetaja kommenteeris, selline külaskäimine on tegelikult üsna tavaline, eriti vanemates rühmades, 5-7-aastaste puhul. Mõnikord tõesti kutsutakse mitu last korraga, pärast vanemad tulevad kutsuja koju järgi. Selline lähem suhtlus on väga hea, sest kui näiteks viimasel lasteaia-aastal juhtub mitu last samas eelkoolis käima, siis saavad vanemad omavahel laste eelkooli viimist jagada jne. Tasub suhteid hoida ka teiste lastevanematega, mitte iga algatust tõrjuda.

Külla kutsumisest pole keegi juttugi teinud, samuti koos mängimisest nädalavahetusel. See oleks ju ometi võimalik, kui huvi oleks ainult lapse sõprus minu omaga? Tundis hoopis huvi, kus me elame. Miks see oluline on, võid ise mõelda. Ma pole mingi lapsehoidja võõrastele lastele ja seetõttu ei lase end ära kasutada.

0
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 01.01 11:31; 01.01 12:47; 01.01 13:27; 01.01 13:36; 01.01 17:13; 01.01 19:19; 01.01 20:24; 01.01 22:05; 01.01 22:21; 01.01 22:31; 02.01 14:27; 03.01 05:41; 03.01 05:47; 03.01 06:38; 05.01 13:26; 06.01 11:04;
To report this post you need to login first.