Esileht Väikelaps Mida tehakse teie 5-6-aastaste laste rühmades? Vastus teemale: Mida tehakse teie 5-6-aastaste laste rühmades?

Erinevates lasteaedades on tegevused erinevad, oleneb kõik ju õpetajast. Mõnes lasteaias lapsed õpivad tähti, lugemist ettevalmistatakse lapsed kooliks, mõnedes lasteaedades seda ei toimu.

Riikliku õppekava kohaselt (kui tegu on lasteaiaga, mitte lastehoiuga) on koolieelne ettevalmistus kõigis lasteaedades kohustuslik
st
ei saa olla, et õpekava ei täideta.
Jah, küsitud 5-6a rühmas pisut muud kui 6-7a rühmas e nn koolieelikutes.

NB! enamasti on dokument leitav ka konkreetse lasteaia kodulk-l, n õppekava, arengukava jms

Kindlasti peab kõigis 6-aastaste rühmades (seal, kus on hiljemalt septembris 6a saanud st praegu 6-7a lapsed) õpetama ka numbreid, tähti, kujundeid jne jne
Kui seda ei tehta, rikutakse seadust.

Õppekava leiate siit peatükk 4 ja 5:
Koolieelse õppeasutuse riiklik õppekava

Lasteaia lõpetajale väljastame ka koolivalmiduse kaardi, kus on analüüs konkreetse lapse oskuste kohta.