Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas väiksemad grupid ei kanna nakkust edasi? Vastus teemale: Kas väiksemad grupid ei kanna nakkust edasi?

Kogu see mõttekäik on debiilsuse tipp. Olen ise õpetaja, kuidas siis õpetamine välja peaks nägema? Kümme last kutsun kooli klassiruumi ja ülejäänud 17 istuvad samal ajal zoomi tunnis kodus ja vaatavad igatseval pilgul klassis õppivaid kaaslasi? Või saan automaatselt topeltkoormuse – kõigepealt tunnid koolis olevate “väikerühmadega” ja siis järgmised tunnid kodus olevale suuremale kambale? Peab ikka aju olema, et sellist loogikat produtseerida, et kümnekaupa tulevad kooli ja lähevad õpetajaga muuseumisse. Klassis on vähemalt Tallinnas hetkel 25-30! Mida ülejäänud 15-20 teevad sel ajal siis?? See pole mingi lahendus, et ühel päeval ühed kümme kooli ja teisel päeval teised, vahepeal maja ei desinfitseerita, sisi pole mingit vahet, kas on kõik koos seal või käivad üks päev ühed ja teine päev teised.
Ainus eluterve loogika, mida mina suudaks pakkuda, on et lõpuklassid täiskoosseisus kooli alates mai keskpaigast (töötavad rühmadena eri ruumides), valmistuvad eksamiteks ja algavad ka juba eksamid ja teised klassid jätkavad nii nagu seni.