Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mõtteviisid 1990-2000ndatest, mis on ajaga muutunud Vastus teemale: Mõtteviisid 1990-2000ndatest, mis on ajaga muutunud

Postitas:
Kägu

Kodus töötamine on praegu märksa lihtsam, kui ma küsisin, et minu töö on arvutis ja telefonis, et tahaks kodus töötada, sest haige laps on vaja hooldada, siis vaadati mind nagu kummitust.

Mehed ahistasid naisi töö juures, eriti vanamehed noori naisi, ei olnud kusagile kaevata. Meil oli ühe firma juhil aasta jooksul 9-10 sekretäri, kõik teadsid, kuidas töövestlusi läbi viidi ja kuidas järgmine kuu lahti lasti. Kõige hullem, et vanamutistunud raamatupidaja toetas seda juhti ja pidas seda normaalseks, et kõigepealt pidi voodis koha välja teenima.

Kui mõni firma vähendas töötajate palkasid, sest “börsil on kriis”, siis tuli kõrvad lonti lasta ja leppida. Kusjuures oli hästi tavaline, et meil see projekt välja ei tulnud, võtame teil töötasu poole vähemaks.

Häid müügitöötajaid pügati, töölepingu järgi oli suurem osa vahendustasu, aga võis juhtuda, et mõni tipptegija tegi mitu korda rohkem müüki kui ülejäänud osakonna töötajad kokku, siis omanikud võisid järgmise kuu palgapäeval öelda, et sinu palk on liiga kõrge ja ei maksnudki töötasu. See oli üllatavalt tavaline.

Please wait...