Esileht Kodunurk Millised talud rendivad suveks loomi-linde? Vastus teemale: Millised talud rendivad suveks loomi-linde?

Postitas:
Kägu

Lisaks, kui tahad kana võtta, siis võta. Mis ime see üle talve pidamine on, et see ei sobi? Koera ja kassi ju normaalne inimene talveks ära ei anna. Meil levinud tavalisematel kanatõugudel ei ole vaja mingit erilist sooja lauta talveks. Kanadel on vaja kohta, kus tuul peale ei puhu, jalad lumiseks ja märjaks ei saa, kus on alati piisavalt süüa ja vedelat vett saada ning põleb vähemalt 8 h päevas lamp või on loomulik valgus. Ehk siis kanadele sobib suurepäraselt ka tihedam kuur, kus on lamp ja soojendusega veenõu. Õrs ka muidugi.

Tõsi ta on. Paljud inimesed miskipärast arvavad, et kanad peavad talvel kuskil küttega hoones olema. Tegelikult piisab täiesti sellest, kui on soojustatud kuut, kus on hea ventilatsioon. Kui ventilatsiooni napib, läheb seal sees niiskeks. Niiskus+külm tekitavad olukorra, kus kondents tekib kana harjale ja lotile, jäätub, tekib külmakahjustus, suure tõenäosusega sureb kana veremürgitusse. No ja ilma ventilatsioonita ei saa ammoniaagiaurud samuti kuudist lahkuda, tulemusena on hingamisteede tõved kiiresti kallal. Aga kui niiskust ja tõmbetuult pole, on ka -20 kraadi kanadele köki-möki. Kõik meil laiemalt levinud kanatõud ei ole külmaõrnad, muidu neid laialdaselt siin ei peetaks. Vee vedelana hoidmine on selle talvise kanapidamise juures kõige keerulisem ülesanne, aga kui kuuti elekter ulatub, siis jooturialused soojendusplaadid lahendavad ka selle mure.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt