Esileht Kodunurk Vanasse maamajja vannitoa ehitamine – aidake kaasa mõelda. Vastus teemale: Vanasse maamajja vannitoa ehitamine – aidake kaasa mõelda.

Postitas:
zolki

Krohvi peale saab panna niiskustõket (sisuliselt vedel lateks, mis kuivab kilejaks kihiks, vannitoa kohta võib kuluda ära paar suurt ämbrit). Seda oleks mõistlik panna betoonpõrandale, krohvile, OSB-plaadile jms siledale pinnale. Panna tuleb nii kõrgele, kuni vesi võiks ulatuda. Näiteks laes ja laest ~50 cm allpool lauspritsmeid üldiselt pole.
Lateksi peale saab panna plaate, aga peab olema spetsiaalne elastne plaatimissegu, et vähendada pragude teket.

Üldiselt tuleks üks niiskustõke teha nii korralik kui võimalik. Kui on kaks hermeetilist niiskustõket ja sisemisele tekib kuhugi auk, siis läheb niiskus kahe tõkke vahele ning ei kuiva sealt enam välja. See on ohtlikum kui see, kui oleks ainult üks niiskustõke.

Trapp ja põrandaküte, sõltuvalt ruumi õhutamisest ka tuulutus, on väga omal kohal sellises ruumis. Seetõttu betoonpõrand on siin märksa parem kui laudpõrand. Aga ka betoon peab olema kaetud niiskustõkkega. Trapi ja põranda nurkade jaoks on koguni spetsiaalne klaaskiudriie, mille saab pintseldada niiskustõkke sisse.

Kui niiskustõkkega jurada ei viitsi, siis on veel variant duši/vannikabiin. Aga sellega on ikkagi kasutamisel rohkem vaeva, sest kuhugi pritsida ei tohi.

Mingit kohustust pole kasutada kipsseina. Kui on niiskustõke peal, siis krohv, OSB ja kipsplaat on sarnase headusega (ehk märjaks ei tohi saada neist ükski). Kui on tegu vana krohviga, siis peab muidugi olema kindel, et see on stabiilne (vajadusel armeerituna üle krohvida kiudkrohviga, enne veel logisevatest kohtadest kruvide ja suure seibi/pleki abil stabiliseerida vms), mitte pudenev. Niiskustõke ega ka mitte plaat pole mõeldud konstruktsioone paigal hoidma.

Ülaltoodu on kõik amatööri info.

+3
-1
Please wait...