Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koroonamõtisklus Vastus teemale: Koroonamõtisklus

Postitas:
Kägu

Minu meelest peaksid inimesed lõpuks teadvustama, et elu ei ole kellelgi igavene. Säästame vanainimestel mõne aasta, kuid mis hinnaga? Jah, loomulikult oleks mul kahju mu enda vanaemast või mõnest teisest lähedasest, kuid see on elu, tahame me seda või ei taha. Enamikel siiski möödub koroona nii, et nad sellest ise arugi ei saa, mõni põeb kergelt, mõni raskemalt, väike protsent sureb. Tervishoiusüsteemi lükkab samuti korraks uppi ja surevad ka mõned need, kes ei peaks muidu surema, kuid majanduskriisist tingitud enesetappude, stressi jm probleemide läbi ma arvan ei sure oluliselt vähem. Lihtsalt nii ei saa elama jääda. Võib-olla loodus üritabki reguleerida inimeste arvu ja kui me nii ägedalt vastu võitleme, siis tuleb lihtsalt uus ja hullem viirus.

huvitav, et taolise teadvustamise kontekstis räägitakse alati ikka nende teiste inimeste eludest.

aga ehk peaks seda teadvustamist alustama peegli ees. ja siis vast jõuaks ka mõtteni, et iga elu on väärt hoidmist.

inimkond on alati mitmel erineval moel “populatsiooni reguleerivatele haigustele” vastu võidelnud. ükskord tuleb ka koroona vaktsiin, aga seni peame oma tahtmisi pisut koomale tõmbama.

Aga vaktsiinivastasus kogub ju üha enam hoogu… Kui paljud ei vaktsineeri, pole sellest kasu.

Asi pole ju vaid tahtmises, vaid majanduses. Sellest saadavast rahast sõltuvad paljude inimeste elud otseses ja kaudses mõttes. Lihnte näide: kui palju inimesi sureb või saab suure tervisekahjustuse ravi edasilükkamise tõttu? Edasi ei lükku ju ainult nende ravi, kel pidi see olema eriolukorra ajal, vaid ka kogu niigi pikk, kohati aastatesse ulatuv järjekord lükkub edasi. Järjekordi pikendab ka majanduskriis, kuhu me pole veel jõudnud, aga jõuame.

ma ei saa hästi aru, mida sa öelda püüad?

koroona on reaalsus, mida ei saa eitada. majandus saab mõjutatud nii ehk naa.

meie valik on, kas piiratud majandus aga võimalikult vähem haigeid ja surnuid, või massiliselt haigeid ja kordades rohkem surnuid ja siis juba sellest tulemusena käpuli majandus.

rootsi majandus pole praegu sugugi paremas olukorras kui muu maailm. inimkaotusi on neil aga 10 korda rohkem kui meil siin.

ehket globaalse majanduse tingimustes ei ole kuskil kriisi eest pääsu, küll on aga meie võimuses hoida oma inimesi. sealhulgas ka sind.

Piiratud majandus ju tapab inimesi! Neid, kes on nüüd aastaid kauem operatsioonijärjekorras näiteks. Või neid, kes ootavad psühhiaatriaega. Neid, kes kaotavad töö ja sissetuleku.

Küsimus on selles, kumb tapab kokkuvõttes rohkem?

kas sa päriselt tead kedagi kes ei saanud arstile ja selle pärast suri?
minul tühistati märtsis 2 arstiaega
1. arst isiklikult helistas, küsis telefonis probleemi olemust ja kutsus erakorraliselt ikkagi vastuvõtule.
teine arst tegi sama – helistas, küsis mis on viga ja otsustas ,mis ajaks uus aeg panna. Sain 3 kuud hilisemaks ajaks aja, sain siis uuel ajal arstile. määrati operatsioon, operatsioon viidi läbi. Olen väga tänulik, et keset koroonahullust ei pidanud operatsioonile minema.

Kogu selle protseduuri juures oli väga ilmne, miks on neid piiranguid vaja – sest suur osa haiglapersonalist on ise riskigrupis. Mu anestesioloog oli pensioniealine, arst ise ka julgelt üle 60. Teine arst oli rase parasjagu.
Kui arst jääks haigeks ja sureks, siis poleks isegi erakorralises vastuvõtus temast abi. Või kuidas te ette kujutate maailma, kus haigusel lastakse möllata ja arste ka ei ole. Tore vana keskaeg.

+4
-3
Please wait...