Esileht Ajaviite- ja muud jutud Koroonamõtisklus Vastus teemale: Koroonamõtisklus

Postitas:
Kägu

äiskasvanud inimesel? Päriselt? Mitu korda aastas?
No tõesti on mõni kolleeg paari aasta jooksul korra nohus, aga et mitmeid kordi aastas? Ma ei mäleta millal mina või minu täiskasvanud pereliikmed viimati külmetusnähtudega haiged oleksid olnud.
Tugevda enda immuunsust. Hetkel näiteks on just sobiv aeg ujumisminuteid/-meetreid koguda. Palju õues viibida ja kõiksugu värskeid kodumaiseid marju süüa. Mõõdukas kehakultuur aasta läbi ja nohu-köha on unustatud.

Näiteks mina olen selline inimene. Õigemini kogu minu sünnipere. Meil on ilmselt geneetilistel põhjustel hingamisteed väga kergesti tursesse minevad. Terve lapsepõlve koolis muudkui köhisin ja nohutasin. Allergiline nohu on mul kogu aeg, allergiline köha ka ja kuna seetõttu niikuinii on limaskestad põletikulised, siis hakkab iga viirus ka külge, nii, et nohu ja köha on üsna sagedane nähtus. Perearst ütleb näiteks minu mitu kuud kestva köha kohta “jätkuöha”, mida iganes see ka tähendab. Liigutan ma end keskmisest inimesest rohkem, elan metsas värskes õhus ja söön tervislikult. Näiteks igal õhtul sõidan rattaga rabajärve äärde ja ujun seal vähemalt tund aega.

+3
0
Please wait...