Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pealtnägija vähihaigest naisest ja tema lapsest Vastus teemale: Pealtnägija vähihaigest naisest ja tema lapsest

Postitas:
Kägu

Erinevalt siinkommenteerinutest olen mina vähidiagnoosiga olnud ning pidanud mõtlema, mida üldse saab teha selles situatsioonis. Ma ei hakkan siinkohal manipuleerima mõttega, et isa ässitab last ema vastu üles vaid ütleksin kui vähihaige ema – keemia- ja kiiritusravist kurnatud inimest ei olegi vaja nii väikesele lapsele näidata. Las talle jääb helge ja ilus mälestus, pigem pane kokku mälestuste karbike koos piltidega oma lapsepõlevast kuni oma lapsukese sünni ja kasvamiseni, kirjuta lapsele kirju igaks sünnipäevaks, mil sind enam ei ole, pane kirja mälestused koos temaga ja jäta see karp kellegi usaldusväärse kätte. Siin ei anna midagi korraldada lapse väevõimuga emani toimetamisega, siin tuleb võidelda teisiti, eriti kui aega pole enam jäänud. Jäta endast maha midagi oluliselt võimsamat kui üks segane kohtumine, aega, mil laps on piisavalt suur, et kõike seda mõista ja ise oma järeldused teha.
Pealegi, kui emal on suguvõsa taga, siis kaasaku nemad lapsega tegelemisse. Lapsel peab pere olema ja siinkohal peavad kõik osapooled lapse nimel kompromisse tegema, mitte oma õiglust taga ajama.

+11
-42
Please wait...