Esileht Pereelu ja suhted Mehed ja vasektoomia Vastus teemale: Mehed ja vasektoomia

Postitas:
Kägu

Arstide soovitused lähtuvad kogemustest ja professionaalsusest. See ei ole mingi ‘uskumatu seisukoht’.

Jaa, ma sõnastasin valesti. Tõepoolest pole see uskumatu, sest ühiskondlikku moraali arvestades tundubki lausa loomulik, eks. Kui aga sisuliselt analüüsida, ütles arst järgmist:

1. Raseduse vältimine on naise mure. Mehe asi on oma võimalused avatuna hoida.

2. Rasedusvastaste vahenditega kaasnevad riskid naise tervisele ei peaks mehele korda minema, sest prioriteediks on oma seemne levitamine.

3. Olemasoleva naise ja pere väljavahetamine on ühiskondlik norm, suisa eelduslik. Kas teie siis ei plaanigi seda teha? Kuulge, äkki ikka mõtlete veel.

Ehk siis arsti asi on anda hinnanguid protseduurile, rääkida riskidest jms, aga mitte anda mõista, kui vale otsus see on ega solvata inimeste valikuid ning olla meestearstina hoolimatu paari naispoole suhtes. Ehk siis jään selle juurde, et arsti seisukoht oli ebaeetiline, solvav ja lubamatu. Mind ei huvita, mida ta varem näinud on. Ma olen näiteks õpetaja ning olen varem näinud oi kui palju kraadesid. Kas see annab mulle nüüd moraalse õiguse kõiki probleemseid lapsi varasema kogemuse baasilt hukka mõista ja paika panna ning oma kaheldava väärtusega veendumusi neile veel otse näkku öelda?

Ongi naise mure. Kui sa purjus peaga vea teed või sind vägistakse, ei aita see vasektoomia sind mitte rasedaks jäämisest.

Ehk mees on teinud samme selleks, et mitte rasestuda. Sina mitte. Ka see on vastutustundetu.

+7
-45
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt