Esileht Pereelu ja suhted Jõhkraimad mahajätmised Vastus teemale: Jõhkraimad mahajätmised

Postitas:

Ee… rääkimise tulemuseks võivad olla hoopis uued pinged ja uus tüli. Minnakse vihaga lahku.

Jah, seda küll. Ma ei pidanudki silmas, et otseselt peab hullult arutama ja lahkama. Aga mingi suhtlemine võiks ikka toimuda.

Minu abikaasa suhtles minuga küll, kui ta ära minna otsustas. Rääkis päris pikalt, miks ja kuhu ja kelle juurde. Lahkas oma tundeid nii- ja teistpidi.
Sel õhtul ma väga täpselt ei suutnud teda kuulata, sest meie 3-nädalasel lapsel olid just koolikud ja tegelesin temaga.
Teise päeva õhtul sain alles aru, mis juhtus. Kolmandal päeval hakkasin nutma ja neljandaks päevaks mäletasin üllataval kombel ka kogu seda juttu. Nutsin ikka edasi.
Viienda päeval õhtul oli mu kaasa ukse taga, palus sada korda vabandust, rääkis jälle pikalt, miks ta tagasi tuleb ja mida kõike ikka pere heaks teha plaanib. Mina avasin ukse, sest polnud veel šokist toibunud.
Tema plaanid polnud väikesed, jutt polnud ka tühi – tegigi. Elasime, nagu poleks midagi juhtunud.
Aga ma olin täiesti tuim. Käisin ülikoolis, ema aitas last hoida, otsisin ka töökoha, et mul oleks oma raha. Võtsime sõpru vastu, käisime ise külas, kõik normaalne elu. Siiski mitte kuidagi  ma ei suutnud unustada seda mehe tookordset  kõnet ja selgitusi, miks ta ära läheb. Iga päev  koputas peas mõni lause. Ja neid lauseid oli palju.
Poolteist aastat tiksusin tema kõrval edasi, siis käis ajus plõks.
Nädalaga leidsin sobiva üürika, leppisin kursusekaaslastega kokku kolimise, teisel nädalal tegime sõpradega koos kerget remonti ja siis ma lihtsalt läksin.
Sõnagi lausumata hakkasin asju pakkima ja autosse kandma. Mees ka ei öelnud ühtki sõna, sai aru.
Kohtusime ühe korra poolteist aastat hiljem, kui ta mu uue kodu ukse taha ilmus ja soovis uut aastat koos vastu võtta.
Rohkem pole teda kunagi enam näinud ja kui praegu meenutan, siis ei tundu see minu eluna. Justkui räägiks kellestki teisest, mingist raamatutegelasest.
Möödas on 33 aastat,

+43
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 01:22; 12.05 23:31;
To report this post you need to login first.