Esileht Ajaviite- ja muud jutud Millised viisakusväljendid teile närvidele käivad? Vastus teemale: Millised viisakusväljendid teile närvidele käivad?

Postitas:
Kägu

Kas just ärritavad, aga lõbustavad või panevad kulmu kergitama olukorrad, kus inimene kujutleb, et ta on viisakas, aga üldse ei mõtle, mida ta suust välja ajab. Ehk siis kui inimene soovib midagi teisele, aga isegi ei viitsi mõelda, mida need sõnad tähendavad. Ehk siis läbimõtlematult viisakusväljendite pildujad ajavad muigama, teinekord ka pead vangutama ja ma võtan nende inimeste suhtes iroonilise seisukoha.

Näiteks kas need inimesed on pimedad või kurdid või ei tea, mida mingi eestikeelne sõna tähendab: istub tööl köögis üksi laua taga üliraskes ülekaalus töökaaslane ja sööb midagi. Ainult mats saab minna ja soovida talle “Head isu”. Nagu oleks arvata, et see inimene kannatab karmi isutuse all. Mõelgu natuke ja ärgu purtsatagu suust kõike välja. Aju ja keele vahel peaks ju olema mingigi ühendus. Osad tulevad ja puristavad sellele paksukesele head isu (niiet teisel on peaaegu pisar silmas või noh, on näha, et talle ei meeldi selline pöördumine). Teised aga mõtlevad enne kui ütlevad ja lihtsalt kas noogutavad naeratades, tervitavad, küsivad, kas tohib liituda või ka soovivad eestlaste kombel jätku.

See on ainult üks näide. Neid inimesi küll nähtud, kes teades, et töökaaslase laps või abikaasa suri päev varem või mees jättis maha või maja põles ära või koer surmani haige, soovivad ruumist lahkudes siiski kena nädalavahetust. Suur osa inimesi ei mõtle just sageli sõnade tähendusele. Delikaatsus puudub…

+2
-42
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt