Esileht Ajaviite- ja muud jutud Perekool.ee kitsaskohad head ja vead – ajaviite jutud anonüümseks või mitte Vastus teemale: Perekool.ee kitsaskohad head ja vead – ajaviite jutud anonüümseks või mitte

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kägu olemine on okei, AGA sobiks kui kasutajat saab audentida vaid nt id kaardi/mobiil ID-ga (nagu nt osta.ee). Ehk ei saa kasutada suvalist meiliaadressi ja arvata, et siis ei pea oma sõnade eest vastutama ja ei käituta nii süüdimatult. Sellisel juhul, küll kasutaja saab kirjutada anonüümse käona, kuid ikkagi reaalne isik lõpuks seisab oma sõnade eest.

Ilmselt annab ka nii seadistada, et moderaatorid ise kasutaja taga reaalseid nimesid ei näe, vaid nö ainult admin õigus – et jääks ära hirm, et ehk mõni tuttav on moderaator ja teab kellega tegu. Lihtsalt jääks vähemaks neid süüdimatuid libakontosid ja inimesed mõtleks mitu korda enne kui asi ikka laimuks ja maatasa tegemiseks läheb, teades, et vajadusel on nende isikut võimalik tuvastada ja ka vajadusel politseile info üle anda. Praegusel juhul ongi see, et saab süüdimatult teha libakontosid ja inimestel kaob vastutustunne oma sõnade eest – seda on teemades näha, et nii kui on oht, et isikuid tuvastatakse, hakkavad kommentaarid kustuma ehk inimesed ise teavad, et see, mis nad kirjutanud on vale.

+10
-47
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt