Esileht Ajaviite- ja muud jutud Jete Lisee pere majakerjamise uus teema Vastus teemale: Jete Lisee pere majakerjamise uus teema

Postitas:
Agathe

Ütlen kohe, et pole konkreetse juhtumiga kursis. Minu tähelepanu pälvis see pahameeletorm, et kuidas nad ikka julgevad abi küsida ja kas see läheb õigesse kohta.

Esiteks, asi on lihtne. Kui kahtled, ära anneta ja kogu moos. Teiseks. Kui kahtled ja ikka väga soovid annetada, küsi nendelt inimestelt otse oma küsimused ära ja otsusta siis.

Kolmandaks. Kui ise vajad abi, küsi seda. Minu arvates on üks kõige nõmedam inimtüüp tegelikult abi vajav lilleke p**ameres, sarikannataja, kes on vait kui sukk.
Kunagi töökaaslane hakkas minevikku meenutama ja ohkas raskelt, et kui keeruline oli üksikemana kasvatada kaht varateismelist, kui ligi kaks aastat said nad süüa ainult praktiliselt kaalikat, kapsast, kartulit ja porgandit, vahetevahel üldse mitte midagi, sest palgast ei jäänud midagi üle. Elasid, tuli välja, kuskil keldris, vist isegi akendeta toas. Pidi salaja tööl kraanikausis pead, pesu jms pesema ja selleks varem tulema. Me ei teadnud. Nägime kõhnumist ja et ta ei käinud kunagi söömas. Rääkis, et püüab kaalu kaotada.
Mul ja mitmel teisel tekkis seda meenutust kuuldes reaktsioon: MIS SUL VIGA ON? MIKS SA EI KÜSINUD? Uhkus? UHKUS? Lasta ka lastel elada ebaormaalsetes tingimustes, sest sul on F uhkus?
Kamba peale kolleegidega oleksime vähemalt söögi leidnud igaks päevaks lastele lauale. Kui just eluaset polnuks pakkuda, oleks vähemalt sauna ja pesumasinat kasutama kutsunud ning lastele riideid leidnud.
Kui ta enne seda teadasaamist tundus imetore inimene, siis nüüd mõtlen temast…julm tädi. Tahad, piina ennast, aga mitte lapsi. Kui vajad abi, küsi. Vaikimine pole eneseuhkus vaid sadism kombineeritud masohhismiga.

Ehkki ma teema alguseks oleva looga ei ole kursis, siis olen kindlalt seda meelt, et kui vajad abi – küsi. Kui ei taha aidata, astu edasi, aga ära kaaguta.

+6
-46
Please wait...