Esileht Väikelaps 1,1 aastase menüü,kuidas teil? RE: 1,1 aastase menüü,kuidas teil?

Postitas:
Kägu

RE: 1,1 aastase menüü,kuidas teil?

Minu laps sõi 1,1selt juba täiesti kodutoitu. Ehk siis sama toitu, mida ma isegi. Ja kohupiimakreem on minu ja meie pere jaoks magustoit või vahepeala, aga mitte üks toidukord. Samamoodi ei söö mina pudelit 😀 ega ka RPA-d mida sa ilmselt sinna sisse paned.
Seega meil umbes nii oli:
9:00 puder, võileivad, omlett
13:00 eelmise päeva õhtusöök (kartul-hakklihakaste, ahjulõhe, kanafileekaste-riis, supp või ühepajatoit jne jne jne jne)
lõunauni
17-18:00 uus õhtusöök
21:30-22 magama

1-1,1selt sai laps veel 20 paiku veidike putru, aga see jäi siis ära, sest oli näha, et laps saab ka 17-18 ajal söödud õhtusöögiga kenasti hommikuni hakkama.

Kõrvale jõi laps vett, keefiri või mahla. Piima proovisin aastaselt anda, aga kuna see tekitas allergilise reakstiooni, jätsin piima ära ning proovisin 1,3selt uuesti, siis enam reaktsiooni ei järgnenud.

Õhtuse söögiga oli minul selline arusaam, et ühtpidi peab see olema piisav, et lapseil ei läheks öösel kõht tühjaks, teisalt ei tohi olla kõht ülearu täis, sest magu peab mingil hetkel puhata ka saama.

Teemaalgataja \”viga\” on eelpoolnimetatud arusaama vaadates see, et õhtul saab laps vähe süüa (ja RPA ei ole üle aastasele enam söök, see on jook, mis täidab ka mõneks ajaks kõhtu) ja tal lähebki öösel kõht tühjaks ja seepärast ta sööbki öösel nii mitu korda.
Teine variant on see, et tal on ka harjumus öösiti süüa. Sellest harjumust on väga raske välja harjutada, mida vanem laps on, seda raskem (see on Perekooli tarkus, mida siit lugenud olen, enda peres sellega probleeme pole olnud).

JA see, et laps ei saa täistera (ega üldse teravilja), puuvilju ja toitub suht-koht ebatasakaalustatult (valku on, süsivesikuid veidi ka, rasvu ei näe jne), paistab ka silma.

Ja lõpetuseks pean ütlema, et igal emal (igal inimesel) on õigus oma arvamusele. Aga kuna sa küsisid, siis ma vastasin 😀

0
0
Please wait...