Esileht Koolilaps 2. klassis kohustuslik uurimistöö, 2 lehekülge RE: 2. klassis kohustuslik uurimistöö, 2 lehekülge

Postitas:

See mulle just kummaline tundubki. Õpetaja arvestab sellega, et vanem aitab. 2.klassi laps ei ole võimeline selleks, et vanem või raamatukoguhoidja ulatab lapsele paksu teatmeteose ja laps valib sealt välja read, et uurimistöö tuleks u.2 lk pikk. No minu laps sellega küll hakkama ei saa. Info maht on ju niivõrd suur, laps ei suuda eristada sealt vajalikku materjali. Mul ei ole iseenesest selle vastu midagi, et laps uurimistööd teeb, aga see peaks olema lapsele jõukohane, mitte eeldada enamuses vanema abi. Vanem võib aidata, aga antud juhul vanem peab aitama. Teemad on väga spetsiifilised, nt.teatud haruldased taimed vms. Ei ole nii, et võtan raamatukogust laste teatmeteose. Ikka päris teatmikud või netileheküljed. Minu laps ei ole ka selline nn.netihai, et neid õigeid asju interneti sügavustest üles otsida ja siis veel läbi sõeluda. Nii väikeste õpilaste uurimised võiksid olla lapsesõbralikumad. Nt.nii, et õpetaja annab valdkonna ja laps valib sealt oma lemmiku, mida uurida. Tore, kui oleks veel näiteks võimalus uuritavat vaadelda: sipelgad või pärnapuu vms. Ja et saaks infot lastele mõeldud teatmikest. Meile antud teemade puhul seda ei saa. Laps lihtsalt tuimalt kirjutab, mida ma talle ette ütlen. Ja kuna teema on spetsiifiline, siis on seda ka sõnastus, mida ei anna lihtsustada. Mina küll ei tea, mida laps sellest õpib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.05 11:39; 12.05 18:47; 12.05 19:00; 13.05 11:20; 14.05 07:44;
To report this post you need to login first.