Esileht Koolilaps 2. klassis kohustuslik uurimistöö, 2 lehekülge RE: 2. klassis kohustuslik uurimistöö, 2 lehekülge

Postitas:

minu meelest 2 lk ja 2. klass uurimistöö tegemiseks täiesti ok. minu noorimal, kes praegu 2. klassis, olid sellised tööd juba esimesel aastal ja vast kaks-kolm tk õppeaasta jooksul. mõnikord on olnud taim, loom või nähtus ette antud, mõnikord on saanud ise valida (nt teema lemmikloom, imetaja, näriline, okaspuu).

ja ma usun, et keskmiselt tubli 2. klassi laps saaks selle töö ka ise tehtud, kuid vanema ülesanne on talle jõukohane materjal nö ette sööta – ütled, et võta riiulist laste looduse entsüklopeedia, mitte mingi teaduslik materjal. selline töö, kus laps ei saa aru, mida ta kirjutab, on täiesti mõttetu ja ei anna midagi ei lapsele ega kaaslastele. mul on oma ühe lapse õpetajaga igatahes kogemus, et hinne kajastab ka seda, kas ja kuidas suudab laps oma töö klassikaaslastele ette lugeda ja selle sisu vajadusel selgitada – väga asjakohane mu meelest. laps peab aru saama, mida ta kirjutab.

aga millised on siis need sinu lapse rasked teemad? pea iga teema saab ju vanusele sobiva põhjalikkusega teha.

aega on meie lastel olnud algklassides tavaliselt paar nädalat, kui sinna sisse jääb vaheaeg, siis ka kauem. loomulikult on samal ajal ka kohustuslik kirjandus lugeda, iga kuu üks raamat (2. kl). õppida on ka iga päev. tavaline kool. normaalne minu meelest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 14:00; 18.11 22:34; 01.12 10:31;
To report this post you need to login first.