Esileht Rasestumine ja lapse ootamine A- ja B-hepatiidi vaktsiin ning rasedus. RE: A- ja B-hepatiidi vaktsiin ning rasedus.

Postitas:
Kägu

RE: A- ja B-hepatiidi vaktsiin ning rasedus.

Kui see vaktsiin oli Twinrix, siis selle infolehel on kirjas, et rasedatel pole uuringuid tehtud. Samas eeldatakse, et kuna tegemist on surmatud viirusega, siis on see ka rasedatele kahjutu. Soovitatakse ainult siis rasedaid/imetavaid emasid vaktsineerida, kui neil on reaalne oht B-hep haigestuda. Kui vaktsineerimist on alustatud (Twinrixi peaks saama 3 doosi), soovitatakse see katkestada ja jätkata pärast imetamise lõppu.

Kuidas mõjub vahetult enne lapse eostamist tehtud vaktsiin lapsele, pole kahjuks teada. Perearst võib lubada või keelata, aga tal lihtsalt pole infot mille põhjal tegelikult teadlikku otsust teha. Seda infot pole maailmas olemas.

Kuidas lapsega on, saad teada raseduse esimeses pooles uuringutel. Tehakse mitmeid skriininguuringuid, kus lapse seisukorda hinnatakse. Samas isegi kui kõik pole korras, siis seda sa vaevalt teada saad, kas probleemi põhjus oli vaktsiin või miski muu. Ka raseduse katkemine võib raseduse algusjärgus juhtuda, aga samuti ei saa sa teada, kas see on vaktsiinist või mõnel muul põhjusel. Varajane katkemine on üsna sage ja tihti toimub ilma ühegi välise põhjuseta.

0
0
Please wait...