Esileht Beebi ja mitmikud Allergikute emad, aidake! RE: Allergikute emad, aidake!

Postitas:

[small]gedvil kirjutas:[/small]
[tsitaat]Katsun oma loo lühidalt kirja panna ja äkki keegi oskab midagi asjast arvata.
Laps rinnapiima peal, hetkel 2.5 kuune. Algas asi kuuselt beebiaknega, mis läks järjest hullemaks ega tahtnud üle minna. Siis muutusid punnid näos hoopis karedateks laikudeks ja kõht läks täpiliseks ning tasapisi hakkas täppe tulema ka kätele. Jätsin kohe ära oma menüüst piimatooted ja magusa. Kui 6 päevaga midagi ei muutunud, läksime perearsti juurde. Saime Sibicorti ja Zyrtecit. Kreemi pain 2 päeva, tilka sai 3 ja karedad laigud kadusid. Täpid jäid ikka. Toitusin ainult riisist, tatrast, kanast ja banaanist, kuid olukord hakkas jälle hullemaks minema. Näkku tulid laigud tagasi, ka jalgadele ja kätele. Mujal hakkas nahk kestendama. Tuli korraline perearsti aeg ja ta ütles, et karedatele pindalele uuesti kreemi paneksin ja 10 päeva tilka annaksin. Et nahk tuleb puhtaks saada ja siis oma toitumisega allergeen välja selgitada. Kirjutas ka saatekirja allergoloogile. Ok, lihtne öelda, aga raske teha 🙁 Kahe päevaga sain kareduse maha ja isegi täpid kadusid. Möödus vaevalt paar päeva kui kõik hakkas tagasi tulema. Kord hommikul ühe põse peal laik, siis teise ja nüüd on ka jalad taas karedad (mitte veel punetavad) ja käed täpilised. Söön väga vähesid asju. Perearst soovitas kana ka ära jätta ja sealihaga asendada. Mõtlesin, et teen nüüd väga range kahenädalase riis-tatar-sealiha-lillkapsas dieedi ja kui midagi ei muutu, siis võib ju väita, et asi pole söögis!? Perearst arvab, et peab olema söök. Ta pole meie elamistingimuste või koduloomade kohta isegi mitte küsinud (meil on koer). Ja ka kirjandus väidab, et nii pisikestel peaks nagu ikka söögist olema.
Mõistus on üsna otsas!!! Kuidas ma ta naha puhtaks saan? Tundub väimatu, kui iga päev tuleb laik uude kohta ja kreemi ju ka pikalt kasutada ei tohi… Ja miks ei mõju Zyrtec ning ta keha ikka täpiline on? Kõike seda tahaks spetsialistilt küsida, kuid aja sain alles 22. veebruariks 🙁 Ei tea kohe, mida teha või mida ma valesti teen. [/tsitaat]

Minu lapsel algas ka sama asi u 2-3k. Käisime ka allergoloogi juures ja diagnoosiks on atoopiline dermatiit. Ega sellele suurt ravi ei olegi st üldjuhul kasvavad lapsed sellest u 3a välja. Kui nahale tekivad punased laigud,siis määrime 2 ndl. järjest hormoonsalvi,lisaks igapäevane kreemitamine aqualan L baaskreemiga. Hormoonsalvi peab kindlasti 2ndl järjest kasutama,isegi siis,kui paari päevaga laigud kaovad,sest nahaalune põletik on veel alles ja kui enam hormoonsalvi ei pane,siis lööb põletik kohe uuesti välja. Ainult 50% juhtudest kaasneb AD-ga toiduallergia. Meie lapsel toiduallergiat ei ole. Sügis/talvel ongi nahk kõige hullem. Minu laps on nüüd 10k ja asi on tunduvalt paremaks läinud.Kreemitan teda ikka igapäev baaskreemiga ja vannivette lisan Linola õli.Nahk on küll aeg-ajal veel kare aga punakaid laike tekib väga harva ja hormoonisalve pole pidanud juba mitu kuud kasutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.