Esileht Tööelu, raha ja seadused. etteteatamisaeg asendajale – kas keegi teab põhjendust? RE: etteteatamisaeg asendajale – kas keegi teab põhjendust?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kes sind hammustanud on? said täna teada, et see, keda asendasid, tuleb 14 p pärast tööle?
töökoht on selle \”oma\”, kellega on sõlmitud põhileping. asendaja on sinna kandideerides teadlik, et suvalisel hetkel võidakse talle öelda, et 14 p pärast teda enam ei vajata. asendajalepingu sõlmimine ei ole kunagi kohustuslik olnud, kui inimene ei taha. see 2 nädalat on etteteatamisaeg ka nt graafikuvälise puhkuse korral, et tööandja jõuaks vajalikud muudatused teha. kui selle 2 ndl asemel oleks 2 kuud, siis leiaks keegi kindlasti, et miks ei ole 6 kuud, et saaks uue koha otsida:) tähtajalise lepingu lõppedes on asendajal õigus saada töötuskindlustushüvitist samadel alustel koondatuga, st ei jää ju üldse ilma rahata.
jah, olen töötanud asendajana ning samal ajal ka silmad lahti hoidnud ning leidnud uue töökoha enne asendatava naasmist.
jah, tean inimest, kes justnimelt tormaski paar nädalat peale lapse surnuna sündimist tööle, et pääseda kodus 4 seina vahel oma muremõtetes olemisest ning viia mõtteid mujale.
asendaja ei ole mõttetu, seetõttu on seadusesse üldse tekitatudki see etteteatamisaeg, mida senini ei olnud. lihtsalt põhitöötajal on suuremad õigused antud töökohale ning kui tema elus toimub muutus, mis nõuab tema kiiret naasmist tööle, siis oleks tema suhtes ebaaus, kui ta peaks siis veel mitu kuud ootama, et saada OMA töökoht tagasi[/tsitaat]

mulle meeldib su vastus. ja ära muretse, mind ei ole keegi hammustanud. ma pole ka täna saanud teada, et selline seadus on olemas. mind lihtsalt huvitasid seaduse tagamaad, mitte mõnitamine asendajate kui teisejärguliste aadressil. mida siin kohtab üsna sageli.

minu meelest on jah veidi tobe, kui LHP-l olija ei anna mitte mingit vihjetki enda tegemistest ja siis äkki lambist tullakse tööle tagasi (mis on minu meelest lihtsalt ebaviisakas, inimlikult nii tööandja kui oma asendaja suhtes, sest kõik on ju inimesed). aga ega sellest ei saagi enamus inimesi enne aru, kui ise on pidanud olema asendajad. seega ma ei pane pahaks ka siinseid lahmijaid, sest nad tegelikult ei hooma teemat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 14.05 20:07; 14.05 20:49; 14.05 21:05; 14.05 21:51; 14.05 22:23; 14.05 22:53; 14.05 23:02; 16.05 23:30; 16.05 23:43; 16.05 23:52; 17.05 00:19; 22.05 21:29; 22.05 21:33; 22.05 22:32; 22.05 22:40; 22.05 22:48; 22.05 22:55;
To report this post you need to login first.