Esileht Beebi ja mitmikud Hingamismonitor RE: Hingamismonitor

Postitas:

Oi kui tuttav. Minu beebi on 2 kuud enneaegne ja olen selliseid hetki tema esimese kahe elukuu jooksul korduvalt üle elanud. Esimese kuu olime haiglas, kus ta oli pidevalt monitoridega ühendatud. Iga kord, kui tal sdamelöögid langesid, tahtsid arstid pärast teada, mida laps tegi- kas nahavärv muutus, tõmbus suu ümbert sinakaks, kui alla südametoonid läksid, kas hapnikunäit ka langes jmt. Päris mul oligi aega seda jälgida, kui aparaat piiksuma hakkas:) Aga ükskord siiski. Mõtlesin, et hästi, vaatan, kas ta tuleb ise sellest välja. Oli öö, laps magas sügavalt, järsku aparaat piiksub ja monitorilt on näha, et südamelöögid langevad. Istusin lapse kõrvale ja vaatasin…südamelööke..84..72..69..55..43..33..27..vat siis ei pidanud närv enam vastu, krabasin lapse sülle ja võtsin käiku nipid, mis arst ette oli näidanud, et ta elule tagasi tuua. Loetud sekunditega hakkasid südamelöögid taas tõusma. Minul aga pisarad silmis ja süda sees puperdamas.
Kodus olles seda une pealt südametöö hingamispeetust (apnoe) ei juhtunud (või kui, siis ma ei tea, sest ma ei muretsenud koju monitori), küll aga juhtus mitu korda seda, et laps tõmbas piimalonksu kurku või siis jäi kõõks (õhumull) kuhugi kinni ja seetõttu laps lakkas hingamast.
Brrr, see oli ikka nii õudne, pidevas hirmus elamine. Lugesin öösiti raamatuid nii söötmise ajal kui tund peale söötmist, kui olin kindel, et lapsel kõik kõõksud välja tulnud, ühtegi piimamulksu enam üles ei tule ja tõesti magab magusat und. Minu lapse puhul ütlesid arstid veel, et enneaegsetel ongi see esimest elukuude puhul normaalne. Lapse organism areneb ja ta lihtslat kasvab apnoest välja.
Praegu magab minu kõrval. Olen küll üritanud teda oma voodisse panna, kuid siis kontrollin mingi aja tagant muudkui tema hingamist, nii et magada niiehknaa ei saa. Rahulikum, kui ta minu juures.
Teemaalgatajale külma närvi ja ehk oli see tõesti kõigest ühekordne hirmutav hetk:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.