Esileht Kodunurk Jagage nippe,kuidas hoida elamine pidevalt korras? RE: Jagage nippe,kuidas hoida elamine PIDEVALT korras?

Postitas:
Kägu

RE: Jagage nippe,kuidas hoida elamine PIDEVALT korras?

Kuna su lapsed on 4 ja 2 aastased, siis lepi, et see on periood, kus peamiselt pead korra eest vastutama sina ja mees. Kodu kord oleneb ka kodu suurusest ja sisustusest. Peab olema koht kuhu asju panna.

Üks reegel, et kui ühe asjaga on mängimine lôpetatud, siis peab selle ära panema. Muidugi mitte alati, aga see on hea harjumus. Kui joonistamine vôi lôikumine-kleepimine on lôpetatud, siis on laud vaja ära koristada enne kui legodega mängima minna.
Mustapesu kast ja ôhtul oma mustade riiete sinna viimine on teine hea harjumus. Samuti prügi viimine prügikasti.Meil toimib ka reegel, et ôhtul on hea magama minna korras toas. Enne magamaminekut toimub 10. min koristamine, asjade omale kohale panemine. Kui on ehitatud uhke legokindlus, siis ei pea seda loomulikult tükkidekes tegema.

Meil katavad ka lapsed meelsasti lauda ja viivad oma nôud ära peale sööki. Samuti on oluline peale sööki käte pesemine, diivanil jäätise mitte söömine kuni teatava vanuseni jne. Mustad käed tekitavad kiiresti ekstra tööd 🙂
Ise pesen pesu jooksvalt nädala jooksul, 2 x nädalas pesne köögipôrandat ja 2-3 x nädalas vôtame tolmuimejaga toad üle (aga mitte pôhjalikult).

0
0
Please wait...