Esileht Veebikonstaabel kas avalikus rannas suitsetamine on tõesti ok? RE: kas avalikus rannas suitsetamine on tõesti ok?

Postitas:
Kägu

RE: kas avalikus rannas suitsetamine on tõesti ok?

Olen teema algatajaga nõus, et passiivne suitsetamine on tervist kahjustav. Suitsetajal on omad õigused, aga minul kui mittesuitsetaval inimesel nagu polekski? Ükskõik, kus ma Tallinnas ei viibiks: rannas, bussipeatuses, lihtsalt kõndides – igal pool olen sunnitud suitsuhaisu kannatama.

Tegelikult on lausa nii, et rannas polegi sellist kohta, kuhu mittesuitsetavad oma lastega minna saaksid nii, et keegi nende kõrval ei suitsetaks. Tuul oskab suitsuhaisu päris kaugele viia. Kui aga on lämbe ilm, siis suitsuhais on väga pikalt üleval. Ja pole erandiks kui suitsetaja ühe suitsuga lõpetab ning koheselt võtab pakist uue. Ja mina pean seetõttu oma lastega kolima ühest kohast teise (kui suitsetajad pole nõus oma asukohta muutma)? Rand kui selline peaks seostuma ikkagi tervisega…

Nt. bussipeatuste majakestes ei tohi suitsetada. Piisab paarist suitsetajast üks ühel, teine teisepool bussipeatust ning jälle olen sunnitud suitsuhaisu kannatama.
Tagatipuks allalastud käega suits on samal kõrgusel laste nägudega… Ükskord üritasin oma lapsega bussi peale minna kui üks korpulentne \”daam\” viskas seljataha vaatamata oma põleva suitsukoni peaaegu lapsele näkku. tavaliselt suitsetajad ikka viskavad oma jalge ette maha ja astuvad veel peale ka kui vähekenegi bussi peale jõudmisega aega on.

Kodus ei saa palavusega akent lahti hoida, sest keegi iga 10 minuti tagant suitsetab akna peal.

Üks küsimus on veel. Kas lasteväljaku ääres on lubatud suitsetamine või on mul õigus nendele suitsetajatele öelda, et mingu eemale? Kui suitsetaja on kahe jalaga üle lasteväljaku piirjoone, kas siis on tal seaduse eest täielik õigus suitsetada?

Kuidas algatatakse kodanikualgatust?

Please wait...