Esileht RE: kas avalikus rannas suitsetamine on tõesti ok?

Postitas:
Maarja

RE: kas avalikus rannas suitsetamine on tõesti ok?

Kodanikualgatusi võib teha mitut erinevat moodi. Minu soovitus oleks kõigepealt leida üles need organisatsioonid ja huvigrupid, kes toetavad suitsetamise keelutamist avalikes kohtades või nendes konkreetsetes kohtades, mis te välja pakute. Piisab vaid internetis googeldamisest, et kaasarääkijad üles leida. Seejärel tuleks püüda meedia tähelepanu, koguda näiteks allkirjasid (http://petitsioon.ee/) ning väga kasulik on endale hankida toetajaks keegi riigikogust, kuna riigikogu liikmel, fraktsioonil või komisjonil on õigus seadusemuudatuse tegemist algatada lähtuvalt põhiseadusest. Tundub keeruline, kuid teostatav. Teine, väiksemamahuline võimalus oleks oma kohalikus omavalitsuses mingi teema tõstatada ja edukuse korral võib KOV muuta näiteks oma avaliku korra eeskirja. Kolmandaks võib teha selles konkreetses rannas kampaania \”rand suitsupriiks\” ja koos oma kaasarääkijatega teha ise mõnus mugav suitsunurk neile, kes kangesti siiski rannas suitsetada tahaksid.

Tubakaseadust uurides ei nähtu, et linnas pargis asuvas laste mänguväljakul ei võiks suitsetada, küll aga ei või suitsetada mänguväljakul, mis kuulub koolieelse lasteasutuse, lasteaed-algkooli, algkooli piirneva ala juurde. Samas on seadusega keelatud suitsetamine ühistranspordi ootekodades.

Tubakaseaduse § 29 on üpris pikk, aga on teoreetiliselt võimalik seda veel pikendada, et elu tubakavabamaks muuta. Päris avalikes kohtades suitsetamise keeld on radikaalne, kuid mõne punkti lisamine reaalne, seda eriti ajal, mil on lähenemas riigikogu valimised ja kandidaatidel on vaja toetajaid. Edu!

0
0
Please wait...