Esileht Sünnitus Keiser ITK-s RE: Keiser ITK-s

Postitas:
Kägu

RE: Keiser ITK-s

Kui on plaaniline keiser, siis peaks saama ise valida, kes lõikab. Aga see valik on ka selles osas piiratud, et plaanilise keisri aegasid pakutakse sulle nii plussmiinus mõned päevad, sinu soovitud arst ei pruugi sel ajal tööl olla.

Ja võib juhtuda nii nagu mul oli, esmaspäeval pidi olema plaaniline, keisri pidi tegema mu arst dr Ebe Kaik, aga läks nii, et laps hakkas varem sündima ja tehti keiser päev varem, pühapäeval. Seda tegi tol päeval valves olnud arst, mingi meesterahvas, oli Aleksander Schotter. Arm on peaaegu olematu, st käega katsudes ei ole midagi tunda, no praegu on näha selline kerge pigmenditriip, kui ma viitsiksin sellele armikreemi peale panna ja järgmisel aastal natuke solaariumis käiksin (praegu imetava emana ei lähe) siis läheks ilmselt ühtlasemaks. Mul on käe peal üks arm kassiküünistusest, no see on selgem ja jämedam.

Aga kuna mul on olnud ainult üks keiserlõige, siis ma loomulikult ei saa öelda, et näe see Schotter tegi jube hea töö aga näiteks see Kaigumutt oli jube soperdis (või vastupidi) 😀 See tähendab, et puudub võrdlusmoment.

Armi puhul sõltub palju ju ka sinu enda organismist, missugune on su nahatüüp, kui kogukas sa oled, kas oli mitmes rasedus või mitmes opp jne. Mina olen väga pehme nahaga, ühtegi venitusarmi mul ei tekkinud raseduse ajal, kaalus võtsin raseduse ajal kolinal alla, mitte juurde, kuskilt tursesse ei läinud… no kõik see mõjutab armi, ma arvan. Pigem mõjutabki just sinu enda organism, mitte arst.

Ma endale opi teinud arstiga polnud varem üldse kokku puutunud, aga öeldi ka, et pidi hea arst olema, et vedas mul. Ebe Kaik pidi üldse kohe eriti hea arst olema, aga ei tea öelda, missuguseid arme ta oma tööga teeb. Keisri juures on mu arvates armist olulisem see, et seda teeks kogenud inimene, mina ennast praktikandil lõigata lasta ei tahaks. Aga samas kui sa satud sinna ootamatult ja on hädaolukord, ainus, kes saada on, on praktikant, siis andku minna.

Mul üldse vedas selle opiga. Toimus hommikul rahulikult, uus puhanud vahetus oli just peale tulnud, anestesioloog tundus ka selline kogenud ja kindla käega, süsti tegemise ajal oli mul õudne paanika, aga valus ei olnud üldse. Kõik käis niimoodi naksnaksnaks ja valmis, paljuõnne! 🙂

lapse Apgari hinded olid 9/10/10, patt oleks viriseda. Ja arstid käisid pärast oppi veel kontrollimas, seesama Schotter käis taastustoast läbi, Kaik käis järgmisel päeval ka üle vaatamas, et oh näe, ma tulin keisrit tegema, aga juba tehtud.

0
0
Please wait...