Esileht Sünnitus keisrilõikest RE: keisrilõikest

Postitas:

minul on olnud kaks keisrit – üks erakorraline, teine plaaniline, mis lõppkokkuvõttes sai erakorraliseks ( plaaniline keiser tuli teha mõned päevad varem). Esimene siis üldnarkoosiga, Pelgulinnas, ennelõunal sain lapse, järgmisel hommikul sain intensiivist välja, huuli sai vaid tupsutada veega, süüa, juua ei saanud, kolm päeva perepalatis, süüa sain teisel perepalatis olemise päeval- kuivikuid ja teed. Koju saades läksin lapsega jalutama ja tassisin neljandalt korruselt vankri koos lapsega alla. Taastumine kiire. Teine keiser muutus plaanilisest erakorraliseks minu tervisliku seisundi pärast,tehti siiski seljasüstiga. Lapse sain pool viis õhtul ja samal hilisõhtul olin oma kodus, hommikul ärkasin oma voodis ja küll oli mõnus ;). Ma olen siin enne ka kirjutanud, et nii ruttu sain haiglast koju ja seda on siin ULMEKS peetud, aga eks ma ise tean paremini, mis ja kuidas minuga oli. Seekord haav valutas ja võtsin valuvaigisteid nädalajagu, samuti süstisin end nädal aega kõhtu, et vältida trombitekke ohtu. Esimene keisriarm on armas, väike naerusuu, pea märkamatu, teine on päris kole kriips. Rohkem lapsi ma ei soovi, kuid kui kunagi peaks ümber mõtlema, siis kindlasti keiser. Teise lapse “sünnitasin” keisriga (sain nõusoleku plaaniliseks keisriks)just sel põhjusel, et kui mul juba nagunii on armiga emakas ja ma esimesel korral ei saanud ise sünnitamisega hakkama ja lõpuks sekkuti ning tehti erakorraline keiser, siis millepärast ma küll seekord pean hakkama uuesti ise punnitama, sest garantiid ju ei anna keegi, kas saan hakkama, parem siis riske hajutada (ema emotsionaalne seisund on ka risk ja ma paaniliselt kartsin ise sünnitada, sest mul oli üks halb, st ebaõnnestunud kogemus seljataga) ja teha kohe keiser. Ma tean, et ka keiser on risk. Minu anestesioloog ütles mulle, et kui keiser on planeeritud, on riskid viidud miinimumini ja muretseda pole vaja, midagi eluohtlikku ei saa juhtuda. Kindlasti ei ole nii, et kui 1 on keiser olnud, on teine ka, pigem siiski püütakse suunata ise sünnitama. Kui aga on juba kaks järjestikkust keisrit, ei lase keegi kolmandal lapsel ise sündida.

kindlasti ka, pigem siiski püütakse teisel korral panna ise sünnitama, kuid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.