Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kiirlaenu kasutanu järelmaksu ei saa RE: Kiirlaenu kasutanu järelmaksu ei saa

Postitas:

[small]luuleluule kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sa unustad ühe väikese pisiasja.
0% võib ju olla, aga reeglina on lepingu sõlmimise tasu ikka vaja maksta.
Teiseks, kiirlaenu vormistamine ei ole mitte kuidagi kiirem või mugavam, kui pangast laenu võtmine. Pangast laenu võttes piisab sellest, kui logid paroolidega sisse ja paari klõpsuga vormistad omale lepingu ära ja saad raha kohe kontole (juhul, kui pakkumine on olemas). Ainult krediitkaardi vormistamine võtab aega.
Kolmandaks, 0%-line laen on eelkõige inimese lõksu püüdmiseks. Majanduslikus mõttes vähe organiseeritud inimest on äärmiselt lihtne mõjutada reklaamiga ja õhutada inimest ühe uuesti ja uuesti laenama. Tõesti, esimene kord saab 0% intressiga, aga seda kergemini tõuseb käsi järgmist, ülejärgmist jne. laenu võtma. Ja need ei ole enam tasuta.

Neljandaks, paljud inimesed ei suuda välja lugeda seda, et kiirlaenu andjad kasutavad intressist rääkides päeva- või kuuintressi. Pangad räägivad reeglina alati aastaintressist. Ja kui siis kiirlaenu päeva intress on panga pakutava aastaintressiga ühes suurusjärgus või ehk väiksem, siis tundubki inimesele, et ei ole ju vahet kust laenu võtta. Mõni on \”tänu\” sellele aru saanud, et kiirlaen on isegi odavam. [/tsitaat]

Omast kogemusest rääkides – olen võtnud sms-ist kiirlaenu, 0.- intressiga, ilma lepingutasuta ja lõksu pole jäänud. Küll aga olen jäänud lõksu panga poolt pakutava vaba tagasimaksega krediitkaardi puhul, mille lasksin lõpuks tagastamatuks laenuks ümber vormistada.
\”Kui pakkumine on olemas\” – no kas kõigil on siis kogu aeg krediitkaardi pakkumine olemas või?! Päris kindlasti saab sms laenu kiiremini kätte.

Sinu jutt on selline targutus, nagu muutuks iga inimene, kes korra sms-laenu tarvitab, ajudeta debiilikuks, kes ei suuda enda eest otsustada. Sama siis, et kui korra alkoholi maitsen, muutun alkohoolikuks; kui korra kasiinosse lähen, muutun kasiinosõltlaseks, korra lasketiirus käin, muutun maniakist püstolikangelaseks, kes kõik liikuva maha laseb?

Ma ei propageeri sms-laenu. Ma vastupidi leian, et vastutustundetul inimesel pole vaja üldse laenu võtta. Ja et krediitkaart on samasugune lõks. SMS-laenu kiiret tagasimaksmist soodustab hirm. Krediitkaardiga aga võib aastaid jantida ja maksta sinna kokkuvõttes ulmesummasid intressiks. Vot seda võiks teadvustada.
Laenu pole vaja üldse võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.10 07:03; 12.10 09:40; 12.10 13:03; 12.10 16:38; 12.10 16:42; 23.10 21:27;
To report this post you need to login first.