Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kiirlaenu kasutanu järelmaksu ei saa RE: Kiirlaenu kasutanu järelmaksu ei saa

Postitas:
luuleluule

RE: Kiirlaenu kasutanu järelmaksu ei saa

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]luuleluule kirjutas:[/small]

Omast kogemusest rääkides – olen võtnud sms-ist kiirlaenu, 0.- intressiga, ilma lepingutasuta ja lõksu pole jäänud. Küll aga olen jäänud lõksu panga poolt pakutava vaba tagasimaksega krediitkaardi puhul, mille lasksin lõpuks tagastamatuks laenuks ümber vormistada.
\”Kui pakkumine on olemas\” – no kas kõigil on siis kogu aeg krediitkaardi pakkumine olemas või?! Päris kindlasti saab sms laenu kiiremini kätte.

Sinu jutt on selline targutus, nagu muutuks iga inimene, kes korra sms-laenu tarvitab, ajudeta debiilikuks, kes ei suuda enda eest otsustada. Sama siis, et kui korra alkoholi maitsen, muutun alkohoolikuks; kui korra kasiinosse lähen, muutun kasiinosõltlaseks, korra lasketiirus käin, muutun maniakist püstolikangelaseks, kes kõik liikuva maha laseb?

Ma ei propageeri sms-laenu. Ma vastupidi leian, et vastutustundetul inimesel pole vaja üldse laenu võtta. Ja et krediitkaart on samasugune lõks. SMS-laenu kiiret tagasimaksmist soodustab hirm. Krediitkaardiga aga võib aastaid jantida ja maksta sinna kokkuvõttes ulmesummasid intressiks. Vot seda võiks teadvustada.
Laenu pole vaja üldse võtta. [/tsitaat]Niisiis, sms-laenu jõuad maksta kohe ilusti tagasi, aga krediitkaardi limiiti ei saa aastate jooksul tagasi makstud? Väheke vastuoluline su jutt pole või? Ju see ikka inimese enesedistsipliini küsimus on.

Ja mis asi on tagastamatu laen?:D Milline pank sellist laenu väljastab? Sel juhul jääb ka sinu nurin arusaamatuks. Kui sms-laenu said 0%-ga, siis saan aru, et pangalaenu puhul ei pidanud sa mitte midagi tagasi maksma, kuna see vormisti tagastamatuks laenuks:D

Enamasti on inimesel, kes on laenuvõimeline, internetipangas pakkumine olemas, mis tähendab, et ta saab kohe oma lepingu sõlmida. Peale krediitkaardi on olemas ka arvelduskrediit ja väikelaen ja need summad tulevad tõesti kohe kontole. Kui sinul internetipangas pakkumist pole, siis on see üsna kindel märk, et sa oled end juba lõhki laenanud või pole su sissetulek piisavalt suur. Seega, sa ei tohi endale lisakohustusi juurde võtta. Sms-laenu puhul ilmselt mingit inimese taustauuringut ei toimu ja igaüks võib laenu võtta, ka selline, kellel üldse sissetulekut pole. Ja sealt algab see lõputu võlgnevuste nõiaring peale, millest ka siin perekoolis söögi alla ja söögi peale teemasid tehakse. Võetakse uus sms-laen vana laenu kustutamiseks jne.
Enamus laenuvõtjaid võtavad laenu siiski emotsioonide pinnalt ja üsna läbimõtlematult. No sina muidugi mitte, aga paljud küll. Inimene, kellel on olemas säästud, ei pea võtma laenu. Inimene, kellel pole sääste ei ole suure tõenäosusega võimeline võetud laene ka tagasi maksma või on tal sellega suuri raskusi, sest ta pole harjunud kokku hoidma.
Ja ju on nii, et kui oled kord juba 0% laenu saanud, siis tõuseb käsi seda kergemini järgmist laenu võtma, ka siis, kui seal on juba protsent küljes.
Ja veel kord, pankadel on alati aastaintress, kiirlaenudel päeva- või kuu intress. Nii et, kui me siin räägime ulmeintressides, siis on need ikka pigem kiirlaenudel.

0
0
Please wait...