Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kiirlaenu kasutanu järelmaksu ei saa RE: Kiirlaenu kasutanu järelmaksu ei saa

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]luuleluule kirjutas:[/small]

Tead, sa lihtsalt targutad.
Loomulikult motiveerib kindel tagasimaksekuupäev inimest ka tagasi maksma. Ja päris kindlasti ongi panga krediitkaardipoliitika sellele rajatud, et inimene seda limiiti kasutama jääkski, selline \”pehme\” tarbimine pidevalt. Ja kasutavadki väga paljud.
Tagastamatud makset ilmselt mõtlesin, ma tõesti õiget väljendit ei tea, aga sina pangatöötajana peaksid küll teadma. Äkki oli tagastamatu LIMIIDIGA leping – igatahes ei saa ma tagasimakstud summat enam kohe uuesti kasutada. Norid veel?

Krediitkaardi pakkumisi tuli jah, vahepeal nagu seeni pärast vihma. Aga seda pole kogu aeg nii olnud. Pealegi, kui mul on valida ühekordseks juhuslikuks rahavajaduseks 0-protsendiline laen kuuks ajaks ja krediitkaart, millega kaasneb protsent ja oht, et hakkangi seda \”mugavalt\” kasutama (kui just kaardi pooleks ei lõika), siis kasutan esimest. Kui sularaha on vaja, siis kohe kindlasti on krediitkaart välistatud, sularaha väljavõtmine on kulukas; samuti ei saa teha ülekandeid (v.a. Sampo Freestylega vist).
Saan aru, et sina pangatöötajana propageerid krediitkaardi kasutamist, aga kordan – inimesele, kellel on nõrk iseloom ja kalduvus ebaratsionaalseteks ostudeks, on krediitkaart täpselt samasugune sõltuvust tekitav toode, nagu sms-laengi. Sinu soovitused ei tundu eriti ausadf ja omakasupüüdmatud.

Ja tõesti, kinnitan sulle, et sms laenu olen võtnud korra ja tagasi maksnud (oli viimase hetke soodsad laevapiletid saada, võitsin sellega 50%), krediitkaardilt kippusin ikka kuu lõpus kergekäeliselt oste sooritama. Ja kinnitan sulle, et ma ei ole erand.
Mingit edasist kiusatust pole sms laenu võtta, kuna mujalt saaksin soodsamalt. Sa ikka pead kohe kõiki inimesi debiilikuteks, eks?
Tegelikult pole juba palju aastaid mingit laenu võtnud, olen tegelenud alates masust \”soodsate\” krediitkaartide tagasimaksmisega ja elu sees enam selle õnge ei lähe. [/tsitaat]Mina pole öelnud, et ma olen pangatöötaja. Aga seda peaks iga inimene teadma, et sellist asja nagu tagastamatu limiidiga laenu pole olemas. Sisuliselt tähendaks see ju seda, et võtad pangast laenu ja seda üldse tagasi ei maksa, ei põhiosa ega intressi. No kas oled kuulnud, et mõni pank selliseid laene väljastaks?

Mina ei propageeri mitte mingisugust laenu võtmist. Ma ise ei ole peale kodulaenu eluski rohkem laene võtnud (see on lihtsalt möödapääsmatu) ja suure tõenäosusega ei võta ka. Ok, krediitkaart, ilma kuuhooldustasuta mul on, aga selle limiiti pole terve kaardi olemasolu aja jooksul (ca 10 a.) mitte kordagi kasutanud. Krediitkaart on mul välisreiside jaoks ja internetiostude jaoks, aga kasutan selle kaudu alati ainult oma, isiklikku raha.
Väiksemate, jooksvate kulutuste jaoks kasutan sääste, sest minu põhimõte on alati olnud see, et mul ei ole vaja osta asju, mille jaoks mul reaalselt raha pole. Sellist summat hoian alati omal hinge taga, et kui mõni kodumasin peaks üles ütlema, siis saan vajadusel kohe uue osta.

Sina oled sms-laenu võtnud korra ja tagasi maksnud, aga loe siit samast perekoolist neid kohtutäiturite teemasid. Seal ju lausa kubiseb nendest tegelastest, kes on kiirlaenu nõiaringi sattunud. No muidugi võib ka pangalaenudega hätta jääda. Seega, väita, et vaadake mind, mina olen korralik ja maksan tagasi, kehtib sinu puhul, aga päris suur osa inimesi ennast samamoodi kiita ei saa.

P.S. Mina ei ole mitte kedagi debiilikuks nimetanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.