Esileht Ilu ja tervis Kogume siia kõik ärevushäire sümptomid, mida olete tundnud RE: Koguks siia kokku kõik ärevushäire sümptomid, mida olete tundnud

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palun öelge mulle kuidas te arsti juurde saite?
ma olen juba pool aastat kodus nelja seina vahel kinni…
proovin vahel harva lähedal asuvasse poodi minna. aga alati PEAB mul keegi kaasas olema.
viimane kord lõppes see sellega, et ärevushoog tuli otse kassa juures peale.
jooksin minema, nii et inimesed lendasid kahte lehte…nii halb on nüüd selle pärast ka veel:(
kesklinna minna ei suuda.
olen proovinud. alati ühe ja sama kohapealt pööran tagasi. nii et arsti juurde minek välistatud.
õnneks jäin töötuks….
ma olen ennast pool aastat segaseks pidanud.
nüüd loen et minusuguseid on veel.
tänud teile selle teema eest.

[/tsitaat]
Tere!

Mina olen küll ärevuse ja paanikaga võidelnud üle 10 aasta, aga agorofoobia ( sinu kirjeldatud sümptomid) tekkis ca 2aastat tagasi.See läks tasapisi nö allamäge kuni avastasin, et ma pole 2 nädalat väljas käinud, siis rohkem..rohkem jne..ma ka ei suuda üksi üle 50 meetri käia.Avastasin, et autoga suudan kasvõi 1000 km sõita, aga väljas käia…oo..ei.Kuna mul oli raviarst juba enne , siis kirjutasin talle meili ja nii me suhtlemegi meili teel.Nüüd on ju hea võimalus digiretsept ( enne seda käisabikaaa rohtusi küsimas).Lisaks suhtlen ka ühe psühholoogiga meili teel.Kui ma polnud pea üle poole aasta välja toast astunud , siis tegin sundkäigu-läksin ülikooli (avatud ülikooli), see sundis mu iga 2 nädala tagant kooli sõitma.Autoga liikumisel polnudki probleemi ja sealt kohe kooli seinte vahele.Aga vähemalt läksin ma kodunt välja.Siis kutsuti mind appi noori juhendama 2 korda nädalas 1,5 tundi.Jälle sain lisakohustuse välja minekuks.Nii samm-sammult ma liigungi, mitte veel küll autota, aga siiski.Suudan juba ca 300 meetrit üksi vabas ruumis (õues) liikuda.Selline samm-sammult tegutsemine on minu arvates mõistlik, sest kinnistab tegevused.Mõnele võib-olla sobib ka see n.ö hirmuga silmitsi seismine , olen proovinud-mulle ei sobi, pigem teeb asja hullemaks.Jõudu sulle, soovitan kirjutada mõnele psühhiaatrile ja rääkida oma mure ära, koostada tegevuskava ja samm-sammult liikuda paranemise suunas.Edu::)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.02 21:51; 28.02 10:02; 28.02 19:41; 03.03 13:15; 20.03 11:41; 05.05 09:38; 05.05 18:25; 05.05 19:30; 08.05 12:18; 11.10 22:17;
To report this post you need to login first.