Esileht Hobinurk Kui palju maksab heegeldatud beebikleit ja tekk RE: Kui palju maksab heegeldatud beebikleit ja tekk

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina soovitan sul algatuseks paluda ostjal et ta läheks ja ostaks ära vajaliku materjali. anna juhis kaasa mida peab ostma ja kui palju. Kui ta ise ei viitsi isegi lõngapoodi minna või ehmatab materjali hinna peale siis on kohe aru saada et ta ei maksa sulle töö hinna eest mitte midagi. Kui inimene tõesti tahab seda komplekti siis ta toob sulle materjali ja siis võite kokku leppida mis töö hinnaks tuleb ja millal ta toote kätte saab. Äärmisel juhul saad jääd sina ainult tööga kahjumisse kui ta valmis toodet ikkagi ära ei maksa.

Ja üldse sellist asja tegema hakkaksin ainult kui oleks hea tuttav ja ise viitsiks seda komplekti uuesti heegeldada. [/tsitaat]
Asi ei pruugi viitsimatuses olla. Ma näiteks viisin kord auto parandusse, oli mingi eraettevõtja, ütles, et näh, tellige see vahetatav osa siit kõrvalt poest, täpselt õiget ei ole, aga nii- ja naasugune peaks sobima. Et mina, kes ma ei tea autodest midagi, peaksin minema ja ostma mingi jupi, mis võib-olla veel ei sobigi? Saatsin ta seenele ja läksin teise parandaja juurde, kes sai vahetatava osa ostmisega ise hakkama. Olen seal nüüd juba aastaid püsiklient ja ei ole kunagi pidanud ise midagi ostma.

Samamoodi, kui inimene, kellele heegeldad, ei tea midagi heegelniitidest-lõngadest, siis ta kohkub seal poes lihtsalt ära, ja ei julge midagi osta hirmus, et ostab vale ja siis on raha vastu taevast, eriti veel siis, kui täpselt seda, mida ostma saadeti, poes ei ole. Pigem siis juba mingu teemaalgataja koos tellijaga poodi lõnga valima, ja jah, las tellija maksab – aga kui tellija üksi minna ei taha, ei saa minu arvates sellest küll järeldada, et ta tegelikult maksta ei kavatsenudki.

Ja loomulikult, sellist tööd ei tohiks vastu võtta, kui sa ei viitsi seda komplekti uuesti heegeldada, siis saab ju hoopis tellija kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.