Esileht Pereelu ja suhted Kuidas nö “ellu jääda” kui on korraga töö, õpingud ja väike laps? RE: Kuidas nö “ellu jääda” kui on korraga töö, õpingud ja väike laps?

Postitas:

Sõltub inimesest – võimekusest, endale seatud lattidest jne. Nt mina olen sedavõrd perfektsionist, et rohkem kui kahte asja kolmest (pere, täiskohaga töö, kool) korraga käigus hoida ei suutnud. Magistrantuuri lõpetasin kahe väikse lapse kõrvalt suurepäraste tulemustega, vahepeal tegin projektitöid / väikeseid otsi ka, aga päriselt täiskohaga tööd hakkasin taas otsima ja tegema alles siis, kui kool lõpetatud. Mul on väga hea mees, kes seda kõike võimaldas 🙂

Aga tagantjärele on mul siiski tunne, et see perepool (nii paarisuhe kui ka lapsed) kuigivõrd kannatasid. Mis siis, et minu enda jaoks oli uue eriala omandamine oluline, ma naudin oma tööd väga ja mul oleks kahju, kui poleks koolis käia saanud. Ikkagi teadvustan endale, et sellega kaasnesid teiste inimeste ohvrid, ükskõik, kas nad seda siis oskasid tajuda või mitte (või kas nad seda mulle mingilgi moel või hetkel ette heidavad või mitte).

Nii et ma ei kujuta ette, kuidas see kõik oleks välja näinud siis, kui ma oleksin korraga kõike kolme pidanud tegema.

Aga teisalt – kui siht ei ole kõike maksimumi peale teha, vaid tõesti igas valdkonnas rahuldavalt läbi ajada (ja ma ei ütle seda sugugi pahas mõttes; rahuldav on ju põhimõtteliselt positiivne hinne, eks ole), siis on tõenäoliselt täiesti võimalik toime tulla ja ise sealjuures ellu jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.