Esileht Pereelu ja suhted Kuidas nö “ellu jääda” kui on korraga töö, õpingud ja väike laps? RE: Kuidas nö “ellu jääda” kui on korraga töö, õpingud ja väike laps?

RE: Kuidas nö “ellu jääda” kui on korraga töö, õpingud ja väike laps?

Mul on 2 last ja kõrgkool käsil. Ise hetkel tööl ei käi (väiksem 2 a), mees käib tööl. Tugisüsteeme ka eriti pole, kuna vanavanemad ka tööinimesed. Üks lapsehoidja on, kellele oma last usaldan viia, kokku 2 aasta jooksul on ta seoses kooliga teda hoidnud mingi 6-7 korda.
Koolis hakkasin uuesti käima kui pisem oli 9 kuune. Eks ta oli igati keeruline ja kurnav aeg aga ma ei kahetse. Otsustasin, et kasutan siis seda nö. lapsepuhkuse aega ka oma katkijäänud õpingute lõpule viimiseks. Nüüd olengi lõpusirgel, tunne on hea. Kuigi jah on olnud igasuguseid aegu, muretsemist jne. Et kuhu ja kellele laps jätta, millal õppida, tähtajad seljas ja uneajast koolitööde kirjutamine jne. Mõnikord, rasketel aegadel, on küll selline mõte peas olnud, et mis viga oleks niisama lapsehoolduspuhkust pidada, lükkad aga käru ja käid seltskonnas säramas. Aga jah, minu eesmärk on hetkel ka haridus, seega- minu valik:)
Osa õpingutest toimub nv-seti, siis hoiab mees lapsi. Kui mehel oli puhkus- olin raamatukogus ja tegin niipalju ära kui võimalik. Üldsegi olen alati töödega kohe alustanud, mitte viimasele minutile jätnud. Siis on endal kergem, teen kasvõi iga päev pool tundi/ tunnike ja asi edeneb. Lapse lõunaune ajal olen õppinud ja õhtuti siis kui kõik magavad. Aga jah sa teemaalgataja käid lisaks ka tööl, seda ma ette ei kujuta, kuna endal omal ajal just töö ja lapse tõttu õpingud soiku jäidki. Eelkõige just töö pärast, ei olnud võimalik enam loengutesse minna siis kui vaja jne. Lõpuks oli nii palju puudujääke, et otsustasin ise käega lüüa. Proovi leida usaldusväärne lapsehoidja, kes vajadusel appi tuleb. Ja kindlasti mees ka igal võimalusel last hoidma- ise mine õppima kasvõi raamatukokku… Muud nagu ei oskagi öelda:)
Edu Sulle õpingutes!