Esileht Koolilaps kuidas on kulgenud välismaalt eestisse elama asumine? RE: kuidas on kulgenud välismaalt eestisse elama asumine?

Kui selliseid plaane peate, tehke need teoks võimalikult ruttu. Selles vanuses lapsed kohanevad kergesti ja leiavad ruttu uued sõbrad. Aga teismelisega kolimist olgu siis siit mujale või mujalt siia küll ei soovita ette võtta. Nemad elavad seda väga valulikult üle. Olemas isiklikud kogemused – suurem laps oli välismaale kolides 9 ja kohanemisraskused olid suhteliselt väikesed, tagasi kolides oli 12 ja see oli väga keeruline. Seda kui raske on teismelistega kolida, on rääkinud ka paljud tuttavad (on ka erandeid siiski). Poolteist aastat juba siin oldud, aga ikka igatseb tagasi. Väiksem laps oli sinnaminnes aastane ja tagasi tulles neljane ja tema kohanes mõlemit pidi kiiresti.
Muidugi kooli tasub ka valida väga hoolikalt.