Esileht Väikelaps Ma ei suuda enam oma last magama panna! RE: Ma ei suuda enam oma last magama panna!

Postitas:

Osad lapsed vist lihtsalt ongi sellised. Mul on ka 2-aastane poeg, kellel üsna sarnased probleemid – õhtul magama jääda ei taha kohe mitte kuidagi. Nüüd viimasel ajal on tal tekkinud veel pimedakartus. Kuigi keegi pole teda hirmutanud. Aga nii kui tule ära kustutame, siis hakkab nutma et \”pimeeeee!!!\” ja \”koll\”…Olen talle pikalt seletanud et kolle pole olemas, et need on vaid väljamõeldis ja et pole vaja karta, emme ja issi on ka sinu juures terve öö. Kui nii talle räägin siis rahuneb tavaliselt maha, aga siis tahab hakata voodis mängima ja lollitama, jookseb hoopis minema, läheb toob suurest toast oma autod ja hakkab nendega voodis mängima. Kui tahan need ära võtta, siis hakkab röökima. Siis mingi aeg ta kustutab ise tule ära aga see ei tähenda veel et ta magama jääks. Siis algab üks pekslemine ja siplemine ja sahmlemine ja vingumine ja kestab ikka tükk aega. Oma voodisse pole teda üldse mõtet panna, seal ta lööks end vastu võrepulkasid ära ja saaks haiget. Niisiis üritan hoida teda enda kaisus ja tihti saan ise ka haiget, aga mis teha 🙁 Niimoodi kaisus olles tegeleikult lõpeb see sahmimine kõige rutem ära ja lõpuks jääb siis magama. Aga kogu see tsirkus võtab aega tavaliselt ikka 1-2h. Kusjuures – ma ei üritagi panna last magama enam kella 9 ajal, isegi enam mitte 10 ajal, sest siis kestaks see trall veelgi kauem. Enne südaööd ta niikuinii magama ei jää, seega alustan viimasel ajal kuskil kl 23 paiku, vahel veidi varem. Ja päevased magamised ei mängi siin mingit rolli, samuti ka see, palju ta müranud on (õues ja toas jne). Ja meil on ka muide nii et vanaema juures jääb magama nagu naksti. Hea on ainult see, et kui lõpuks magama jääb, siis ikka korralikult ja sügavalt ja magab ärkamata ca. 10-11h.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.