Esileht Koolilaps Mida kummalist teevad Teie Aspergeri sündroomiga lapsed? RE: Mida kummalist teevad Teie Aspergeri sündroomiga lapsed?

RE: Mida kummalist teevad Teie Aspergeri sündroomiga lapsed?

Nii armas see viimane kommentaar :).
Mina olen üks eelnev kirjutaja, 7-aastase poisi ema. Meie poiss on ka väga detaile ja emotsioone märkav. Väljendab pidevalt oma tundeid tema jaoks armsatele inimestele.
Keelekasutus on ka kohati suurejooneline. Mitte alati, pigem meiega suheldes, mitte lastega.
Kehaliselt ta eriti kohmakas ei ole, küll aga kohmakam kui vanem laps, kes on eriti sportlik. Võib-olla tegelikult tavalapsega võrreldes polegi kohmakas, lihtsalt mul eesolev võrdlus on väga sportlik tüüp. Jalgrattaga sõitma hakkamine käis meil ka üle kivide ja kändude, aga nüüd sõidab kenasti. Samas on ta kindlasti ettevaatlik, ei roni kuskile kõrgustesse omal algatusel. Aga tuttavates kohtades on suhteliselt osav ja kargab ringi nagu mees muiste.
Õnneks pole toidukiikse ja ka erilist mürakartust, kohatute märkustega saame juba hakkama, oskab kuidagi ennast seltskonnas tagasi hoida. Pigem on probleemiks just ootamatu ja neurootiline käitumine, kui miski asi eriti ärritab (see ei pruugi kõrvalseisjale kohe üldse nii oluline tunduda). No ja väsib ka suures seltskonnas. Mitut üritust ühele päevale planeerida pole tark.
Ehk ma hetkel olen enda jaoks teinud kokkuvõtte, et meil on Aspergerlike joontega laps ja kui me ise oskame rahu hoida ja temaga käituda, siis on kõik hästi. Aga muidugi olen tuleviku suhtes veel ebakindel, sest koolitee pole meil veel alanud.

Küll on aga see tõesti kummaline, et teemaalgataja 10-aastane laps hakkas äkki Aspergeriks ja varem polnud keegi midagi märganud.

Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt